Strona główna / Konferencje / VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa – „Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i Świata”

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam na VI Międzynarodową Konferencję Naukową „Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata” organizowaną przez pracowników Zakładu Rekreacji i Karkonoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.  Odbędzie się ona od 24 do 25 listopada w Szklarskiej Porębie.

Założeniem Konferencji jest stworzenie wieloaspektowej platformy prezentacji najnowszych wyników prac badawczych i naukowych realizowanych przez krajowe i zagraniczne ośrodki akademickie. Konferencja jest okazją do wymiany doświadczeń prezentowanych przez praktyków w zakresie podejmowania szeroko rozumianej aktywności w górach.

Tematyka konferencji obejmuje aspekty społeczno-ekonomiczne, psychologiczne, przyrodnicze, kulturowe, zdrowotne oraz fizjologiczne górskiej aktywności turystycznej.

Zaistnieją także dwie specjalistyczne sesje tematyczne:

1. „Sporty śnieżne dzieci i młodzieży – nauczanie, doskonalenia i aktualne tendencje na świecie”
  2. „Aktualne wyzwania w zakresie organizacji i obsługi ruchu turystycznego w górach”.

W komunikacie nr 2 odnajdziecie Państwo program konferencji.

Dr Piotr Zarzycki
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego