Strona główna / Aktualności / #wiedza / “Pedagogia Olimpijska” – monografia autorstwa prof. Andrzeja Pawłuckiego

„Pedagogia Olimpijska” – monografia autorstwa prof. Andrzeja Pawłuckiego

W dniach poprzedzających uroczystość nadania naszej Uczelni im. Polskich Olimpijczyków ukazała się PEDAGOGIA OLIMPIJSKA autorstwa Andrzeja Pawłuckiego. Monografia jest trzecią częścią trylogii (Nauki o kulturze fizycznej 2015; Sport, asceza i miłość 2019), w której autor wykazuje, że olimpizm jako filozofia moralnego pocieszenia, „uczestniczy” w kulturze życia w znakowej i realnej przeciwodpowiedzi na zło moralne wojny. Laureat głównej nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe w badaniach na rzecz rozwoju społeczeństwa (2014). Z okazji odbywającej się kilka dni temu w naszej Uczelni konferencji, wyróżniony tytułem członka honorowego Polskiego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie.

Okładka monografii prof. Andrzeja Pawłuckiego