22 czerwca na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu rozpoczęło się Miasteczko Młodych, specjalna strefa Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind, organizowanego przez Uniwersytet SWPS we współpracy z wrocławskimi uczelniami.


Inauguracyjny dzień pokazał, jak różnorodne formy może przyjmować troska o zdrowie psychiczne i fizyczne. Na uczestników czekały aktywności sportowe, warsztaty, konsultacje oraz wykłady. Można było spróbować swoich sił w beach tenisie, wziąć udział w zajęciach jogi i treningach oddechowych, skorzystać z porad żywieniowych, stref regeneracji oraz treningu EMS. Ważną część programu stanowiły także spotkania poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz sposobom radzenia sobie ze stresem.

W ramach pierwszego dnia Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind odbył się panel „Inspirowani przez sport, aktywni przez całe życie. Wielowymiarowość Strategii Rozwoju Polskiego Sportu do 2040 roku”, w którym Akademię Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu reprezentował Rektor AWF Wrocław dr hab. Tadeusz Stefaniak, prof. AWF Wrocław. W dyskusji udział wzięli również Piotr Borys, dr Katarzyna Kęcka, Robert Korzeniowski, prof. Barbara Mróz-Gorgoń oraz Natalia Czerwonka.

Pierwszy dzień wydarzenia obejmował także blok „Rola umysłu w sporcie”. W jego ramach uczestnicy wysłuchali wykładu dr Róży Gumiennej z AWF Wrocław pt. „Trening mentalny”, rozmowy z udziałem prof. dr hab. Jana Blecharza i mgr Renaty Mauer-Różańskiej oraz panelu dyskusyjnego, w którym udział wzięli prof. dr hab. Jan Blecharz, mgr Renata Mauer-Różańska, dr Róża Gumienna, Joanna Madey, Przemysław Saleta i Marian Ziółkowski.


Przed uczestnikami jeszcze dwa dni pełne wykładów, warsztatów, konsultacji i zajęć praktycznych przygotowanych przez ekspertów z AWF Wrocław oraz uczelni partnerskich. W harmonogramie znalazły się m.in. trening uważności, terapia tańcem, zajęcia poświęcone wpływowi ruchu na pracę mózgu, a także działania związane z profilaktyką zdrowotną, regeneracją i aktywnym stylem życia.

Miasteczko Młodych będzie działać na terenie AWF Wrocław do 24 czerwca. Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny.