Strona główna / Aktualności / Za nami pierwszy dzień Miasteczka Młodych na AWF Wrocław

Za nami pierwszy dzień Miasteczka Młodych na AWF Wrocław

22 czerwca na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu rozpoczęło się Miasteczko Młodych, specjalna strefa Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind, organizowanego przez Uniwersytet SWPS we współpracy z wrocławskimi uczelniami.

Inauguracyjny dzień pokazał, jak różnorodne formy może przyjmować troska o zdrowie psychiczne i fizyczne. Na uczestników czekały aktywności sportowe, warsztaty, konsultacje oraz wykłady. Można było spróbować swoich sił w beach tenisie, wziąć udział w zajęciach jogi i treningach oddechowych, skorzystać z porad żywieniowych, stref regeneracji oraz treningu EMS. Ważną część programu stanowiły także spotkania poświęcone zdrowiu psychicznemu oraz sposobom radzenia sobie ze stresem.

W ramach pierwszego dnia Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind odbył się panel „Inspirowani przez sport, aktywni przez całe życie. Wielowymiarowość Strategii Rozwoju Polskiego Sportu do 2040 roku”, w którym Akademię Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu reprezentował Rektor AWF Wrocław dr hab. Tadeusz Stefaniak, prof. AWF Wrocław. W dyskusji udział wzięli również Piotr Borys, dr Katarzyna Kęcka, Robert Korzeniowski, prof. Barbara Mróz-Gorgoń oraz Natalia Czerwonka.

Pierwszy dzień wydarzenia obejmował także blok „Rola umysłu w sporcie”. W jego ramach uczestnicy wysłuchali wykładu dr Róży Gumiennej z AWF Wrocław pt. „Trening mentalny”, rozmowy z udziałem prof. dr hab. Jana Blecharza i mgr Renaty Mauer-Różańskiej oraz panelu dyskusyjnego, w którym udział wzięli prof. dr hab. Jan Blecharz, mgr Renata Mauer-Różańska, dr Róża Gumienna, Joanna Madey, Przemysław Saleta i Marian Ziółkowski.

Przed uczestnikami jeszcze dwa dni pełne wykładów, warsztatów, konsultacji i zajęć praktycznych przygotowanych przez ekspertów z AWF Wrocław oraz uczelni partnerskich. W harmonogramie znalazły się m.in. trening uważności, terapia tańcem, zajęcia poświęcone wpływowi ruchu na pracę mózgu, a także działania związane z profilaktyką zdrowotną, regeneracją i aktywnym stylem życia.

Miasteczko Młodych będzie działać na terenie AWF Wrocław do 24 czerwca. Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny.

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zapisywane żadne informacje. Polityka prywatności

Scroll to Top