Strona główna / Aktualności / #sport / XI Dolnośląski Miting Olimpiad Specjalnych

XI Dolnośląski Miting Olimpiad Specjalnych

W dniu 3.03.2022 na Pływalni AWF we Wrocławiu odbył się XI Dolnośląski Miting Olimpiad Specjalnych. Organizatorem był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Handicap” Wrocław. Współorganizatorzy i instytucje wspierające to: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Celem organizacji imprezy były:

1. Popularyzacja uprawiania pływania wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.
  2. Podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć sportowo- rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
  3. Nawiązywanie przyjaznych kontaktów między zawodnikami oraz czerpanie radości z uprawiania sportu.
  4. Rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie Dolnego Śląska oraz integracja ze środowiskiem lokalnym.

W organizacji i przeprowadzeniu zawodów pomagali jako wolontariusze pracownicy i studenci AWF we Wrocławiu. Wśród pracowników byli to osoby z Zakładu Pływania,  którzy pełnili rolę sędziów: dr hab. Marek Rejman, dr Anna Kwaśna, dr Daria Rudnik, dr Michał Załęski, dr A. Klarowicz, mgr Wojciech Bigiel i mgr Piotr Piwowarczyk.

Pani doktor Renata Mauer- Różańska czyniła honory olimpijskie a pani dr hab. Marta Wieczorek, prof., AWF nadzorowała pracę studentów i miała zaszczyt uczestniczyć w ceremonii otwracia zawodów.

Wśród studentów było to 30 osób – studentów kierunku WF, studia dzienne i zaoczne, specjalnośc „Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

Wszystkich wolontariuszom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Marta Wieczorek

Fotoreportaż, fot. Małgorzata Grzesik