Strona główna / Aktualności / #wiedza / Wydolność biegaczy maratonu po 50 roku życia – wyniki wspólnych badań AWF i UM we Wrocławiu

Naukowcy z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przedstawili na konferencje prasowej dotyczącej 8. Wrocław Nocnego Półmaratonu, przedstawili wyniki przeprowadzonych wspólnie badań nad wydolnością biegaczy maratonu, którzy ukończyli 50 lat. W przedstawieniu wyników uczestniczył Rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Andrzej Rokita, Rektor Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. Piotr Ponikowski, prof. dr hab. Jan Chmura z Zakładu Motoryczności Człowieka na naszej Uczelni – od wielu lat aktywny maratończyk, zdobywca  Korony Maratonów Ziemi, dr hab. Bartłomiej Paleczny z Uniwersytetu Medycznego oraz prof. dr hab. Krzysztof Maćkała, Kierownik Centralnego Laboratorium AWF Wrocław.

Przedstawione podczas konferencji prasowej wyniki badań, to niezwykle ciekawy materiał do przeprowadzenia analiz, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla planowania długotrwałej aktywności fizycznej osób dorosłych.

Linki zewnętrzne: