Strona główna / Archiwum / 2023 / Współpraca pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu a Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki S.A.

30 stycznia b.r. Rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, Profesor Andrzej Rokita oraz Prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki Maciej Klóska podpisali list intencyjny w zakresie m.in.:

•  prowadzenia wspólnych projektów naukowo-badawczych;
  •  działalności dydaktycznej, naukowej i szkoleniowej;
  •  podejmowania działań promocyjnych i marketingowych;
  •  wykorzystania infrastruktury badawczej;
  •  tworzenia i wykorzystywania rozwiązań opartych na wynikach badań naukowych;
  •  wymiany informacji naukowych, publikacji, materiałów dydaktycznych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie realizacji badań naukowych, w obszarze nauk o kulturze fizycznej, jak również zaufaniu, jakim darzą nas sportowcy, jesteśmy w stanie zapewnić rzetelne i kompetentne przeprowadzanie różnego rodzaju procesów diagnostycznych w sporcie.

Wykorzystując do tego celu najnowocześniejsze narzędzia badawcze takie jak m.in. Opto Jump, Smart Speed System, Noraxon Motion 2, Cosmed K5 oraz pracę zespołu specjalistów z zakresu fizjologii, biomechaniki, biochemii sportu oraz ekspertów programowania procesu treningowego, możemy zagwarantować wysokiej jakości usługi diagnostyki w sporcie, zgodne z wymaganiami ISO. Wszystkie działania będą bezpośrednio koordynowane przez Centralne Laboratorium AWF im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.

Pracownicy AWF Wrocław są przekonani, że  współpraca z Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki, który nadzoruje działania Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, przyniesie korzyści nie tylko dla polskiego i dolnośląskiego sportu, ale także wszystkim osobom związanym z aktywnością fizyczną.

Współpraca ta daje także szerokie spektrum możliwości na realizację zajęć dydaktycznych i praktyk zawodowych dla studentów naszej Akademii studiujących na kierunkach Turystyka i Rekreacja, Sport i Fizjoterapia. Zdobyte w ten sposób doświadczenia w pracy w jednym z najnowocześniejszych kompleksów sportowych w tej części Europy, będzie przynosiło wymierne rezultaty już w niedalekiej przyszłości.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak