Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością
dr Wojciech Wiliński
Stanowisko: adiunkt w Zakładzie Metodyki Szkolnej Kultury Fizycznej
Adres: ul. Witelona 25, pok. 309 tel. 071 347 3133
Adres e-mail: wojciech.wilinski@awf.wroc.pl
- asystent osoby niepełnosprawnej osobisty lub dydaktyczny;
- korzystanie z pomocy tłumaczy języka migowego;
- dostosowywanie materiałów dydaktycznych;
- możliwość wypożyczenia: komputerów oraz dyktafonów;
- opiniowanie indywidualnych wniosków studentów;
- wydawanie zaświadczeń potwierdzających formy wsparcia w procesie edukacyjnym ze względu na niepełnosprawność;
- organizacja innych form adaptacji zaproponowanych przez studenta z niepełnosprawnościami;
- wsparcie studentów z niepełnosprawnościami w procesie kształcenia w tym na etapie egzaminów i zaliczeń;
- współpraca z Biurem Spraw Studenckich i Sportu Akademickiego w sprawach stypendiów specjalnych dla osób z niepełnosprawnościami (więcej: tel: 71 347 3131, 71 347 3163,
- e-mail: stypendia@awf.wroc.pl oraz https://student.awf.wroc.pl/);
- organizacja kursów, szkoleń związanych z funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami w środowisku akademickim dla studentów i pracowników Uczelni;
- współpraca z Biurem Erasmus w celu zwiększania dostępności oferty dla osób z niepełnosprawnościami;
- współpraca z Biblioteką AWF Wrocław podczas tworzenia bazy publikacji w formie elektronicznej na Platformie książek elektronicznych umożliwiającej dostęp do oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw (więcej: https://bg.awf.wroc.pl/zasoby-cyfrowe/e-zrodla/);
- organizacja optymalnych warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia i prowadzenia działalności naukowej przez studentów z niepełnosprawnościami.
- Konsultacje psychologiczne i terapeutyczne w AWF we Wrocławiu odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 8:30-15:30 w budynku P2 pok. 107. Prowadzi je Katarzyna Cieśla-Orłowska – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka. Każdy student, doktorant lub pracownik AWF we Wrocławiu może umówić się na wizytę. Spotkania są anonimowe. W celu ustalenia terminu wystarczy wysłać sms pod numer: 512-743-604.
Prawo autorskie – dozwolony użytek utworów przez studentów z niepełnosprawnością
Praktyczny poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych. Publikacja zaadaptowana
i udostępniona do nieodpłatnego rozpowszechniania przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (https://www.power.gov.pl/media/13600/praktyczny-poradnik-savoir-vivre-wobec-ON.pdf).
Studia nieneurotypowe. Przewodnik dla pracowników uczelni wyższych (spektrum autyzmu) – http://fundacja-furia.pl
Informacje dla nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia ze studentami z niepełnosprawnością wzroku (https://firr.org.pl/wp-content/uploads/2018/04/Wskazowki_dla_wykladowcow_wzrok.pdf)
Informacje dla nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia ze studentami z niepełnosprawnością słuchu(https://firr.org.pl/wp-content/uploads/2018/04/Wskazowki_dla_wykladowcow_sluch.pdf)
Informacje dla nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia ze studentami z niepełnosprawnością mowy (http://firr.org.pl/wp-content/uploads/2018/04/Wskazowki_dla_wykladowcow_mowa.pdf)
Wsparcie edukacyjne studentów z zaburzeniami psychicznymi (https://us.edu.pl/pracownik/wp-content/uploads/sites/2/pracownik/cos_broszura_final.pdf)