Strona główna / Archiwum / 2022 / V edycja programu „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”

V edycja programu „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”

Dzień dobry!
Szanowni Studenci,

Informowaliśmy Państwa o uruchomieniu w Akademii Wychowania Fizycznego  we Wrocławiu V edycji  programu „Edukacja wojskowa  studentów w ramach Legii  Akademickiej” w ramach Legii Akademickiej skierowanego do studentów – ochotników, którzy w  ramach studiów chcą odbyć przeszkolenie wojskowe. Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków.

Uzyskaliśmy zgodę na przedłużenie terminu składania wniosków ochotników do 17 lutego 2022 roku.

Do szkolenia przystąpić mogą studenci studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich na każdej uczelni, publicznej i niepublicznej, posiadający obywatelstwo polskie. Do programu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zapisać się mogą także studenci innych uczelni. Osoby niebędące studentami AWF Wrocław, proszone są o dostarczenie wraz z wnioskiem, zaświadczenia ze swojej Uczelni potwierdzającego status studenta.

Wniosek Ochotnika” należy złożyć odrębnie dla „modułu podstawowego” oraz „modułu podoficerskiego”.

Studenci zainteresowani przeszkoleniem powinni przesłać wniosek w terminie do 17 lutego 2022 r. na adres: cdk@awf.wroc.pl,  lub złożyć osobiście w sekretariacie Centrum Doskonalenia Kadr Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (pok. 013, przy ul. Witelona 25, tel. 713473169 lub 713473185)

Program wzorem lat ubiegłych obejmuje 2 części:

• część teoretyczną – realizowaną przez Uczelnię w formie wykładów, ćwiczeń i pokazów w porozumieniu z Patronacką Jednostką Wojskową. Obejmuje ona  również kilkanaście kursów samokształcenia studentów zamieszczonych  na platformie e-learningowej, specjalnie przygotowanej na potrzeby programu przez Regionalne Centrum Informatyki w Krakowie.

Odbycie i zaliczenie części teoretycznej umożliwia złożenie do komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień właściwego dla ich miejsca zamieszkania wniosku o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych w wybranym module/modułach.

• część praktyczną – przeprowadzaną na terenie jednostek wojskowych w trakcie akademickich wakacji (lipiec-wrzesień).

Ponadto od roku akademickiego 2020/2021 uruchomiony został moduł oficerski dla osób, które ukończyły moduł podstawowy i podoficerski w ramach poprzednich edycji programu lub posiadają stopień podoficera rezerwy.
Szkolenie w ramach modułu oficerskiego realizowane jest jedynie w Uczelniach wojskowych (Decyzja Ministra Obrony Narodowej nr 122/MON z dnia 8 września 2021).

Część teoretyczna obejmuje szkolenie w module podstawowym (15 h) oraz module podoficerskim (15 h).

Informujemy, iż zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne dla wszystkich studentów zainteresowanych V edycją programu ” Legia Akademicka”, podczas którego dowiecie się Państwo  o szczegółach programu.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie na stronach: