Strona główna / Inne / Aktualności - koronawirus / Uchwała KRUWiO w sprawie zaleceń dla uczelni w związku z ryzykiem koronawirusa

Uchwała KRUWiO w sprawie zaleceń dla uczelni w związku z ryzykiem koronawirusa

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola zaleca zapoznanie się z komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz komunikatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącym ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym: https://gis.gov.pl/aktualnosci, który odnosi się do zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem 2019-nCoV. Aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osoby powracające z krajów azjatyckich, jeżeli nie spełniają one kryteriów kwalifikacji do dalszego postępowania.