
Już po raz 3. Wrocławskie Centrum Akademickie ogłasza nabór wniosków do miejskiego programu FAST (Fundusz Aktywności Studenckiej). Do 30 kwietnia studenckie koła naukowe, organizacje studenckie i nieformalne grupy studenckie mogą zgłaszać swoje projekty – najciekawsze z nich otrzymają dofinansowanie. W tej edycji specjalnymi grantami wyróżnione zostaną dodatkowo dwa projekty, które związane będą z obchodami Roku Tadeusza Różewicza.
Fundusz Aktywności Studenckiej jest programem miejskim, zainicjowanym przez Prezydenta Wrocławia i ma na celu wspieranie przedsiębiorczości akademickiej, zaangażowania w rozwój badań naukowych, innowacyjności i kreatywności studenckiej.
Każdy projekt ma szansę na dofinansowanie na poziomie 5 tys. zł., a w sytuacjach wyjątkowych kwoty mogą być nawet wyższe, co pokazały poprzednie edycje.

Rozpoczynamy nabór wniosków do X edycji Programu Mozart, wspierającego partnerstwa naukowo – biznesowe, czyli projekty, które powstają dzięki współpracy naukowców z wrocławskich uczelni z lokalnymi firmami. Efekty tych działań mają znaczący wpływ m.in. na rozwój biznesu, technologii, sektora usług czy poprawę jakości życia w naszym mieście. Beneficjentami są więc przede wszystkim wrocławianie.
Organizatorem Programu jest Prezydent Wrocławia, a za realizację zadania odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Wrocławskie Centrum Akademickie) w Urzędzie Miejskim Wrocławia.
„Zachęcamy naukowców wraz z firmami, mających pomysł na wspólne przedsięwzięcie, do zrealizowania go w formule Mozartowej. – mówi Anna Gil, koordynator Programu. – Wszystkich tych, którzy obawiają się trudności w realizacji projektów z uwagi na pandemię, chciałabym zapewnić, że wiele partnerstw z bieżącej edycji pokonało je i skutecznie prowadzą zaplanowane działania. Zresztą w stałym kontakcie z naukowcem i jego firmą są pracownicy Wrocławskiego Centrum Akademickiego, którzy z dużą troską i zaangażowaniem podchodzą do współpracy z partnerstwami, będąc tez wsparciem w rozwiązywaniu utrudnień związanych właśnie z sytuacją pandemiczną”
Adresaci programu:
- przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą i zatrudniający na terenie Wrocławia co najmniej dwie osoby na podstawie umowy o pracę,
w partnerstwie z
- naukowcami, posiadającymi co najmniej stopień doktora, zatrudnionymi w charakterze pracownika badawczego lub badawczo-dydaktycznego na uczelni lub pracownika naukowego w instytutach naukowych PAN, instytutach
- więcej informacji