Strona główna / Aktualności / #sport / Sukcesy studentów AWF Wrocław na MŚ w Kairze w strzelectwie sportowym!

Sukcesy studentów AWF Wrocław na MŚ w Kairze w strzelectwie sportowym!

W dniach 14-23.10.2022 odbyły się Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym, studenci AWF Wrocław Julia Piotrowska (III rok, I st.,kierunek Sport) oraz Maciej Kowalewicz(II rok, II st., kierunek SPORT), członkowie 29 osobowego składu reprezentacji Polski na MŚ w Kairze bardzo dobrze zaprezentowali swoje umiejętności.

Julia Piotrowska, zajęła 4 miejsce w finale karabinu pneumatycznego., ale dzięki bardzo ładnie oddanym strzałom zdobyła kwalifikację na IO. Do brązu, zabrakło jej zaledwie 0,9 pkt! Ogromny sukces, tym bardziej, że jest to pierwszy rok, w którym Julia występuje jako senior i od razu zdobywa status reprezentanta kraju na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024!

Więcej na: https://www.pzss.org.pl

Maciej Kowalewicz po bardzo dobrym i długim strzelaniu zajął znakomite 6 miejsce na świecie w olimpijskiej konkurencji karabinu w trzech postawach mężczyzn. Do  upragnionego finału  Pan Maciej Kowalewicz dostał się z 4 miejsca. Maciej Kowalewicz wykazał się znakomitą formą, tym samym dobrze rokując na Paryż 2024. Przed nim jednak jeszcze wiele startów w walce o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie. Wyczyn Pana Macieja można oglądać pod linkiem https://www.facebook.com.

W kolejnym starcie Maciej Kowalewicz, student II r. studiów II st. na kierunku Sport wywalczył brązowy medal w konkurencji karabinu dowolnego leżąc na 300m drużynowo (Maciej Kowalewicz, Daniel Romańczyk – Agat, Tomasz Bartnik).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!!!