Strona główna / Archiwum / 2022 / Sukcesy sportowe naszych Studentów ostatnich dni to dla nas kolejny powód do dumy

Mistrzostwa Świata w parapływaniu (12-18.06.2022, Madera)

Oliwia Jabłońska – nasza wspaniała pływaczka – zdobyła kolejne medale do swojej kolekcji. Tym razem Oliwia rywalizowała w Mistrzostwach Świata w parapływaniu, które odbywały się na Maderze w dniach 12-18.06. br.
Na dystansie 400 m stylem dowolnym Oliwia Jabłońska zdobyła srebrny medal i wicemistrzostwo świata w tej konkurencji.

Tak Oliwia komentuje swój sukces:

Ten medal dużo dla mnie znaczy. Wiedziałam, że 400 m kraulem może być dla mnie ciężkie. Na igrzyskach na 400 m kraulem nie było nawet pełnego finału, a tutaj była pełna stawka, w tym wiele młodych zawodniczek.  Mogłabym nawet nie mieć medalu, a wracam ze srebrem. Bardzo jestem z tego zadowolona.

II miejsce Natalii Kaczmarek w Paryżu (Diamentowa Liga) oraz zwycięstwo na mityngu w Marsylii

Nie zwalnia również nasza multimedalistka, Natalia Kaczmarek. W sobotę podczas startu w zawodach Diamentowej Ligi w Paryżu (Meeting de Paris) nasza zawodniczka zajęła II miejsce po efektownym i suktecznym finiszu z czasem 50,24 s. Zwyciężyła Bahamka Shaunae Miller-Uibo (50.10).

Podczas mityngu lekkoatletycznego w Marsylii, Natalia wygrała bieg na dystansie 400 metrów z czasem 51.25 wyprzedzając drugą na mecie, Sokhna Lacoste z Francji o 0.37 sekundy.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym (16-19.06.2022, Bydgoszcz)

Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Nasi Studenci startujący podczas zawodów kolejny raz osiągnęli sukces i stanęli na najwyższym podium:

• Julia Piotrowska – złoty medal karabin Dowolny 60 strzałów leżąc kobiet
  • Maciej Kowalewicz – złoty medal Karabin Dowolny 60 strzałów leżąc mężczyzn

Gratulujemy wspaniałych wyników.

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej (12-15.06.2022, Sopot)

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które odbywały się w Sopocie w dniach 12-15.06 br., w klasyfikacji drużynowej kobiet Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zajęła II miejsce.

Naszą Uczelnię oraz KS AZS-AWF Wrocław reprezentowali: Sandra Banach, Agnieszka Pietraszewska, Julia Sobczak, Kornelia Matysik

Gratulujemy naszym zawodniczkom, bo wiemy, że rywalizacja była naprawdę zacięta.