Strona główna / Aktualności / #sport / Sukces studentki AWF Wrocław Natalii Kaczmarek w biegu na 400 m!!!

Sukces studentki AWF Wrocław Natalii Kaczmarek w biegu na 400 m!!!

W dniu 6.08.2022 podczas odbywającego się na Stadionie Śląskim w Chorzowie 13. Memoriału Kamili Skolimowskiej oraz mityngu Diamentowej Ligii, studentka AWF Wrocław Natalia Kaczmarek uzyskała historyczny wynik 49,86 s w biegu na 400 m. Natalia Kaczmarek to druga kobieta, która po 45 latach, od czasów niezapomnianej Ireny Szewińskiej, pobiegła poniżej 50 sekund na 400 metrów. Rekord Polski w biegu na 400 m ustanowiony przez Irenę Szewińską na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976  roku wynosi 49,28 s.

Wielkie Gratulacje dla Natalii Kaczmarek i trenera Pana Marka Rożeja!

Życzymy sukcesów w kolejnych startach!!!