Strona główna / Archiwum / 2022 / Wrocławskie uczenie wspólnie zainaugurowały nowy rok akademicki 2022/2023

Wrocławskie uczenie wspólnie zainaugurowały nowy rok akademicki 2022/2023

1 października 2022 roku w Auli Leopoldina w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, Rektorzy i Prorektorzy dwunastu Uczelni Wyższych Wrocławia i Opola, wspólnie zainaugurowali nowy rok akademicki 2022/2023. Transmisję z uroczystości można było oglądać na stronach internetowych uczelni.

Inaugurację Środowiskową uświetnili swoją obecnością: Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Wiceminister Zdrowia Piotr Bromber, Parlamentarzyści: Posłowie: Krzysztof Mieszkowski i Grzegorz Schetyna oraz Senatorowie: Prof. Alicja Chybicka i Bogdan Zdrojewski. Obecni byli także: Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytna, Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc oraz przedstawiciele Wyższych Uczelni Wrocławia i Opola, a także przedstawiciele wielu instytucji regionu i miasta.

Naszą uczelnię, podczas Uroczystej Immatrykulacji Środowiskowej, godnie reprezentował Alan Ogorzałek (student 1 roku  na kierunku Wychowanie Fizyczne, Paraolimpijczyk z Tokio).

Po raz kolejny, podczas Inauguracji Środowiskowej, wręczono Wrocławską Nagrodę Naukową, którą otrzymali: Prof. Aleksander Weron z Politechniki Wrocławskiej oraz Prof. Michał Jędrzejewski z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uroczystość uświetnił występ artystyczny Chóru Politechniki Wrocławskiej.

Podczas Inauguracji Prof. Andrzej Pigulski wygłosił wykład pt. „Kosmiczny teleskop Jamesa Webba – nowa era w eksploracji Kosmosu”.

Zamykając uroczystą Środowiskową Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 Przewodniczący KRUWiO, Prof. Krystian Kiełb, zaprosił zebranych do udziału w uroczystym orszaku na wrocławski Rynek oraz do wspólnego wykonania hymnu „Gaudeamus igitur” wraz z chórami akademickimi. Całe wydarzenie na wrocławskim Rynku obserwowali licznie zgromadzenie Wrocławianie oraz turyści. Wszyscy zgromadzeni mogli także wysłuchać znanych utworów w świetnej aranżacji i wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak