Strona główna / Archiwum / 2022 / Relacja z Gali Sportu Akademickiego – XXIX Plebiscyt „Życia Akademickiego”

Relacja z Gali Sportu Akademickiego – XXIX Plebiscyt „Życia Akademickiego”

W dn. 10. marca o godz. 19.00 odbyła się Gala Sportu Akademickiego XXIX Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera AWF Wrocław i  Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław 2021 r.

W tym roku z powodów przedłużającej się pandemii COVID-19 oraz wojny za naszą wschodnią granicą uroczystość odbyła się w trybie zdalnym. Zaproszeni goście uczestniczyli w wydarzeniu oglądając je na żywo na kanale You Tube AWF Wrocław.

YouTube AWF Wrocław

Wydarzenie ma dla nas szczególne znaczenie, bo podczas niego nagradzamy najlepszych sportowców i trenerów minionego roku dziękując im tym samym za sportowe emocje, których nam dostarczyli, gratulując sukcesów i doceniając ich ciężką pracę.

Tegoroczną uroczystość poprowadziła Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego, Pani dr Agnieszka Pisula-Lewandowska wraz z Dawidem Kutrynem, profesjonalnym Konferansjerem, a na co dzień Pracownikiem Zakładu Komunikacji i Zarządzania naszej Uczelni.

Otwarcia Gali dokonał JM Rektor, prof. dr hab. Andrzej Rokita, który przywitał wszystkich oglądających transmisję, pogratulował tegorocznym Laureatom, a także podziękował Sponsorom i Przyjaciołom Akademii za pomoc w organizacji wydarzenia.

Następnie Wszystkich Gości przywitał i pogratulował laureatom Pan Jacek Sutryk, Prezydent Miasta Wrocławia oraz Prezes KS AZS-AWF Wrocław, Pan dr hab. Jacek Stodółka, prof. AWF.

Kapituła XXIX Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera Akademii Wychowania Fizycznego i KS AZS-AWF Wrocław 2021 r. przyznała nagrody w następujących kategoriach:

Debiut roku – przyznano aż dwie nagrody:

• Paulina Szlachta i Przemysław Drąg

Najlepszy wynik w sporcie powszechnym dla zawodnika

• Drużyna badmintona w składzie:
    • Agata Iskra
    • Aleksandra Ptak
    • Zuzanna Parysz
    • Ewa Stangret
    • Łukasz Cimosz
    • Wojciech Sajdok
    • Patryk Kordek
    • Rafał Jakiel
    • Jakub Wydra
    • Mikołaj Boros
    • Sara Sporoszyl

Najlepszy wynik w sporcie powszechnym dla trenera

• Małgorzata Janiaczyk

Wyróżnienie dla zawodnika w sporcie paraolimpijskim

• Konrad Powroźnik

Wyróżnienie dla trenera w sporcie paraolimpijskim

• Wojciech Seidel

Najlepszy trener miejsce III

• Łukasz Błach – judo

Najlepszy trener miejsce II

• Beata Pożarowszczyk-Kuczko

Najlepszy trener miejsce I

• Marek Rożej

W tym roku Kapituła przyznała:

• Wyróżnienie specjalne Kapituły  za wkład włożony w rozwój sportu akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz KS AZS AWF Wrocław
    • Rafał Omelko

KS AZS AWF Wrocław przyznał wyróżnienie specjalne dla trenerów

• Jerzego Szydy i Wiliama Rostka

Wyróżnienie specjalne Dziekanów  obu wydziałów

• Agata Kaliciak

Najlepszy sportowiec miejsce V – przyznano aż dwie nagrody:

• Julia Piotrowska i Wojciech Makowski

Najlepszy sportowiec miejsce IV

• Joanna Linkiewicz

Najlepszy sportowiec miejsce III

• Agata Ozdoba-Błach

Najlepszy sportowiec miejsce II

• Oliwia Jabłońska

Najlepszy sportowiec miejsce I

• Natalia Kaczmarek

W głosowaniu internetowym na najpopularniejszego trenera i sportowca największą liczbę głosów internautów zdobyli:

• Najpopularniejszy Trener
    • Małgorzata Janiaczyk
  • Najpopularniejszy Sportowiec, a właściwie w tym roku drużyna:
    • Drużyna badmintona w składzie:
      • Agata Iskra
      • Aleksandra Ptak
      • Zuzanna Parysz
      • Ewa Stangret
      • Łukasz Cimosz
      • Wojciech Sajdok
      • Patryk Kordek
      • Rafał Jakiel
      • Jakub Wydra
      • Mikołaj Boros
      • Sara Sporoszyl

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, cieszymy się, że mogliśmy wraz z Wami świętować sportowe sukcesy, pomimo utrudnionych warunków.

Dziękujemy naszym patronom medialnym: telewizji ECHO24 i wydawnictwu „Słowo Sportowe”.

Dziękujemy za wsparcie organizacji naszego wydarzenia Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego i Urzędowi Miejskiemu we Wrocławiu  oraz wszystkim pozostałym darczyńcom, sponsorom i przyjaciołom (kolejność alfabetyczna):

• Biuro Brokerskie Silesia
  • Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego
  • dr Jerzy Kosa
  • dr Władysław Kopyś
  • Firma Poplawska Group sp. z o.o. sp. komandytowa – marka  Clarena
  • Firma PPH Wadex SA
  • Międzywojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska s.a. we Wrocławiu
  • Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji CREATOR
  • Regionalne Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Dolny Śląsk”
  • Rzetelna Firma – Kaczmarski Group sp. z o.o.
  • Słowo Sportowe
  • SMS Junior Wrocław
  • Wrocławski Szkolny Związek Sportowy
  • Wrocławskie Centrum Akademickie.