Strona główna / Aktualności / #sport / Podsumowanie sportowe weekendu 21-22 maja 2022 r.

Podsumowanie sportowe weekendu 21-22 maja 2022 r.

Kolejny sportowy weekend za nami bogaty w sukcesy naszych Studentów.

Akademickie Mistrzostwa Polski (lekkoatletyka)

W dniach 19-22.05.2022 r. w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy reprezentujący naszą Uczelnię oraz Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław, podczas rywalizacji lekkoatletycznych w Poznaniu zdobyli medale w poszczególnych kategoriach:

• Adam Łukomski – złoty medal, bieg na 100 m
  • Natalia Kaczmarek – srebrny medal, bieg na 200 m
  • Adriana Gąsior – srebrny medal, bieg na 100m
  • Weronika Stefaniuk – brązowy medal w skoku w zwyż – 1.70 m

Akademickie Mistrzostwa Polski  w piłce ręcznej – Półfinał A

Również w weekend odbyły się pófinały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Drużyna naszych zawodników zdobyła drugie miejsce.

Więcej:

Puchar Świata Juniorów w strzelectwie sportowym

Julia Piotrowska zdobyła 5 medali na rozgrywanym w Suhl Pucharze Świata Junorów w strzelectwie sportowym (9-20 maja 2022 r.)

• III miejce w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów,
  • I miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego MIXED Team razem z Wiktorem Sajdakiem (TKS LOK Tarnów),
  • II miejsce w konkurencji 3×40 strz. (w drużynie z Kamilą Stępniak (Dragon Siedlce) oraz Mają Gawendą (Piast Bieruń),
  • I miejsce w w konkurencji karabinu 3×40 strz. MIXED Team z Michałem Chojnowskim  (Kaliber Białystok),
  • III miejsce w konkurencji karabinu 60 strz. leżąc MIXED Team z Michałem Chojnowskim.