Strona główna / Inne / Aktualności - koronawirus / Pismo okólne Rektora AWF we Wrocławiu z dnia 6. marca 2020 r.

Pismo okólne Rektora AWF we Wrocławiu z dnia 6. marca 2020 r.

Rektor wskazuje na potrzebę kontynuacji działań profilaktycznych studentów, doktorantów i pracowników na rzecz ograniczenia możliwości pojawiania się w Uczelni koronawirusa (COVID-19), a ponadto zobowiązuje:

• Prorektora ds. Nauczania – do wspierania działań Dziekanów w zakresie profilaktyki zdrowotnej oraz udzielania pomocy w podejmowaniu decyzji dotyczących zaistniałej sytuacji.
  • Kanclerza – do zbierania napływających informacji (procedura wprowadzona Zarządzeniem Rektora nr 22/2020 z dnia 6. marca 2020r.) od studentów, doktorantów i pracowników oraz analizowania, a w przypadku pojawienia się osób przejawiających objawy symptomatyczne dla koronawirusa (COVID-19) podejmowania działań rekomendowanych, uaktualniania pojawiających się materiałów oglądowych i dystrybucji ulotek.
  • Dyrektora Działu Spraw Pracowniczych – do analizowania wniosków delegacji wyjazdów uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (Zarządzenie Rektora 23/2020 z dn. 6. marca 2020r.), a w razie potrzeby rekomendowanie osobom akceptującym takowe dokumenty zmianę decyzji.
  • Inspektorat BHP i P-poż. – do monitorowania dostępności podstawowych środków higienicznych (mydło, ręczniki papierowe), a w razie potrzeby egzekwowanie ich uzupełnienia.
  • Kierowników jednostek organizacyjnych – do śledzenia komunikatów zarządzeń wewnętrznych i rządowych oraz egzekwowanie zaleceń.
  • Wszystkich pracowników, doktorantów i studentów do skrupulatnego i bezwzględnego przestrzegania wytycznych, instrukcji dotyczących zachowania w sytuacji zagrożenia koronawirusem (COVID-19) oraz przestrzegania warunków sanitarno-higienicznych.

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego
Prof. dr hab. Andrzej Rokita