Strona główna / Aktualności / Komunikat Prorektora ds. Nauczania w sprawie organizacji kształcenia od 28.02.2022 r.

Szanowni Państwo,

Studenci, Doktoranci i Nauczyciele Akademiccy,

w związku ze stabilizacją sytuacji epidemicznej związanej i ograniczeniem rozprzestrzeniania się tzw. piątej  fali zachorowań na COVID-19, na podstawie analiz przeprowadzonych przez Zespół Reagowania Kryzysowego, władze Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, podjęły decyzję o nieprzedłużaniu zasad organizacji kształcenia określonych w Zarządzeniu Rektora 10/2022 z 26. stycznia br.

Tym samym, od najbliższego poniedziałku, tj. 28. lutego, wracamy do dotychczasowej organizacji procesu dydaktycznego, zgodnego z obowiązującymi rozkładami zajęć. Wykłady realizowane są w trybie zdalnym poprzez platformę ZOOM, natomiast pozostałe zajęcia odbywają się w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym.

W przypadku studentów studiów niestacjonarnych najbliższa sesja zjazdowa w dniach 26.-27. lutego realizowana będzie w trybie wynikającym z Zarządzenia 10/2022 oraz z decyzji podejmowanych przez Dziekanów Wydziałów. W związku z tym, studenci studiów niestacjonarnych i nauczyciele akademiccy powinni śledzić informacje podawane w komunikatach Dziekanów na stronie www, w serwisie wewnętrznym, systemie dziekanatowym oraz korespondencji mailowej.

Ciesząc się, że możemy powrócić do pierwotnie planowanego trybu kształcenia należy jednak pamiętać o nieustającej konieczności zachowania bezpieczeństwa sanitarnego. W Akademii cały czas obowiązują przepisy dotyczące stosowania maseczek ochronnych, dystansu sanitarnego oraz dezynfekcji rąk określone w Zarządzeniu nr 79/2021 Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z dnia 3 listopada 2021 r.

Na zakończenie chcę życzyć Państwu bezpiecznej pracy i samych sukcesów w rozpoczynającym się semestrze letnim bieżącego roku akademickiego.

Ryszard Bartoszewicz
Prorektor ds. Nauczania