Strona główna / Inne / Aktualności - koronawirus / Informacja na temat przygotowań organizacyjnych do zakończenia semestru letniego 2019/2020 w warunkach stanu epidemii

Szanowni Państwo Nauczyciele Akademiccy

W związku z wydaniem przez JM Rektora Zarządzenia nr 46/2020 z 22. maja br. przekazuję Państwu informację o najbliższych działaniach związanych z przygotowaniami do zakończenia semestru letniego roku akademickiego 2019/2020 w warunkach stanu epidemii.

Biorąc pod uwagę sytuację w jakiej znajdują się studenci poszczególnych roczników studiów, za priorytetowe przyjęto:

• w odniesieniu do studentów III roku studiów pierwszego stopnia, zakończenie realizacji wszystkich elementów przebiegu studiów w terminie umożliwiającym ich absolwentom przystąpienie do rekrutacji na drugi stopień studiów na rok akademicki 2020/2021;
  • w odniesieniu do studentów II roku studiów drugiego stopnia, zakończenie realizacji wszystkich elementów przebiegu studiów w terminie umożliwiającym ich absolwentom jak najszybsze wejście na rynek pracy.

Jednocześnie, ze względu na ciągle utrzymujące się zagrożenie epidemiczne obowiązuje podjęcie niezbędnych środków bezpieczeństwa w procesie dydaktycznym minimalizujących możliwość przenoszenia wirusa COVID-19, a zwłaszcza:

• Zachowanie takich warunków organizacyjnych i sanitarnych (maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcyjne, odstępy minimalne itp.) realizacji zadań dydaktycznych, które zapewnią maksymalny poziom bezpieczeństwa studentom i nauczycielom akademickim.
  • Bezwzględne zachowanie zasady, że w każdym przypadku możliwości realizacji danego zadania bez bezpośredniego kontaktu studenta z nauczycielem akademickim, musi ta realizacja przebiegać w sposób zdalny.

Realizując zapis § 2. Zarządzenia 46/2020, przewidywana jest od 1. czerwca 2020 r. możliwość uruchomienie zajęć konsultacyjnych w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem akademickim dla studentów ostatnich roczników studiów posiadających zaległości zaliczeniowe z treści praktycznych w poszczególnych przedmiotach programu studiów. Zajęcia te powinny odbywać się w trybie indywidualnym, po uprzednim umówieniu telefonicznym lub mailowym. Należy tak układać terminarz tych spotkań, aby uniemożliwić gromadzenie się studentów w oczekiwaniu na rozpoczęcie swoich konsultacji.

Z wyrazami szacunku,
Prorektor ds. Nauczania