Strona główna / Archiwum / 2022 / Gala VI edycji konkursu „Młode Talenty” AWF Wrocław

Gala VI edycji konkursu „Młode Talenty” AWF Wrocław

30 maja br. odbyła się uroczysta gala VI edycji Konkursu „Młode Talenty”, podczas której wręczone zostały prestiżowe nagrody w sześciu kategoriach: sukces naukowy, sukces w zakresie innowacji, sukces artystyczny, sukces w zakresie działalności społecznej, sukces w zakresie działalności przedsiębiorczej oraz sukces sportowy. Po raz pierwszy to wrocławskie wydarzenie łączące naukę z biznesem, organizowane przez Dolnośląski Klub Kapitału, odbyło się w odrestaurowanym wnętrzu Auli Leopoldina (Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego).

Naszą uczelnię reprezentował Rektor prof.  Andrzej Rokita, który jest jednocześnie członkiem kapituły konkursu „Młode Talenty”.

W tym roku kategoria „sukces sportowy” została zdominowana przez trzy studentki naszej Akademii. Nagrodę główną otrzymała Natalia Kaczmarek (lekkoatletyka – mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska),  a wyróżnione zostały Oliwia Jabłońska (pływanie – brązowa medalistka paraolimpijska) oraz Aleksandra Rozum (sumo – medalistka mistrzostw Polski, Pucharów Europy).

Z uwagi na bardzo duże zaangażowanie startowe naszych wyróżnionych studentek nagrodę w imieniu Oliwii Jabłońskiej odebrała mama, a w imieniu Natalii Kaczmarek i Aleksandry Rozum nagrodę odebrał Rektor Prof. A. Rokita.

To nie były jedyne wyróżnienia dla naszych studentów, czy doktorantów tego wieczoru. W zakresie działalności społecznej wyróżniona została doktorantka naszej Akademii mgr Agata Gorączko (promotor prof. Grzegorz Żurek) która wspólnie z mgr Katarzyną Kujawą prowadzą fundację „IDZIEMY DLA„, zbierającą środki na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

Wszystkim wyróżnionym, w szczególności naszym studentkom i doktorantce,  bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i realizacji życiowych planów.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak