Strona główna / Archiwum / 2022 / Festyn sportowo-rekreacyjny „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław” i Dzień Drzwi Otwartych AWF Wrocław

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Prezes Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław wraz z organizatorami zapraszają wszystkich wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska oraz całą społeczność Akademii na IV Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”.

Wydarzenie odbędzie się na terenie boisk otwartych Stadionu Olimpijskiego przy Budynku dydaktycznym P-5, dniu 28 maja 2022 r. w godz. 10.00 – 14.00.

Celem wydarzenia popularyzacja aktywności fizycznej w warunkach plenerowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia, nie tylko poprzez uprawianie sportu, ale także poszerzanie wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Ponadto kandydaci na studia będą mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej naszej Akademii.

Nurtem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie promocja dyscyplin olimpijskich i nieolimpijskich oraz spotkanie z olimpijczykami i znanymi sportowcami, absolwentami AWF Wrocław. Swoje zaproszenie kierujemy do osób w każdym wieku, ponieważ zapewnimy atrakcje zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych jak również seniorów.

Podczas Festynu będziemy chcieli, po raz kolejny, pokazać możliwości, jakie daje obecność tak dużego i dobrze wyposażonego obiektu sportowego we Wrocławiu i zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego. Impreza będzie miała charakter rodzinny, ale z uwzględnieniem aktywności sportowej (piłka nożna, siatkówka plażowa, koszykówka, badminton, pokazy ratownictwa wodnego na terenach otwartych i krytej pływalni, tenis stołowy, skimboarding). Zaprezentują się także sekcje wrocławskich klubów sportowych w takich dyscyplinach jak: gimnastyka sportowa, szermierka, judo, taekwondo, tenis stołowy, lacrosse i wiele, wiele innych.

Będzie można obserwować turniej tenisa ziemnego i mecz piłki nożnej, z udziałem znanych sportowców, a także po raz pierwszy dyscyplinę race running dla osób z niepełnosprawnością. Już tradycyjnie podziwiać będzie można na scenie występy sportowe i artystyczne (Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław „Kalina”).

W godzinach 10.15 -14.00 przewidziana jest także Strefa Profilaktyki Zdrowotnej oraz Strefa Rekreacji dla całych rodzin.

Udział w festynie jest bezpłatny!

Ramowy program Festynu

TRYBUNA GŁÓWNA – Budynek P-5

• 10.00 otwarcie Festynu
  • 10.15 rozgrzewka ze znanymi sportowcami i wszystkimi uczestnikami

SCENA

• 10.25 – Międzynarodowe Otwarte Drzwi AWF Wrocław
  • 10.40 – Spotkanie z Olimpijczykami (Rafał Omelko, Wiesław Błach, Oliwia Jabłońska)
  • 11.00-14.00 – co 30 minut konkursy z nagrodami dla publiczności
  • 10.00 – 13.45 – prezentacje wszystkich dyscyplin sportowych i partnerów (co 5 minut)
  • 11.00, 11.30, 12.00 – występ ZPiT AWF Wrocław „Kalina”
  • 14.00 zamknięcie Festynu „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław” – JM Rektor

STREFA REKREACJI DLA DZIECI

• 10.15 – 13.45 – wielobój rekreacyjny dla wszystkich, z nagrodami – zapraszamy całe rodziny (kilkanaście fantastycznych stanowiska z grami z wielu stron Świata, na których odnajdą się i dzieci i dorośli). Możecie zagrać min. w Krokiet, Trickboardy, Molkky, Cornhole, Disc Golf, Speed ball, czy Rzut podkową.

POKAZY SPORTOWE

• 10.30 – 13.30 – Lacrosse – Kosynierzy Wrocław – gry i zabawy dla wszystkich
  • 10.30 – 13.30 – Fistball (Wrocławski SZS – gry i zabawy dla wszystkich
  • 10.30 – 13.30 – Korfball i unihokeja – gry, zabawy, konkursy
  • 10.30 – 13.45 – pokaz dyscypliny Race Running

ARENY SPORTOWE RYWALIZACJA

• 11.00 – 12.30 – mecz piłki nożnej AWF vs Przyjaciele AWF (wystąpią znani piłkarze, akademicy, samorządowcy)
  • 10.15 – 13.45 – turniej piłki nożnej i piłki nożnej plażowej
  • 10.15 – 13.45 – turniej koszykówki 3×3 chłopców szkoły średnie
  • 10.15 – 13.45 – turniej piłki ręcznej chłopców SP
  • 10.15 – 13.45 – turniej siatkówki plażowej szkół średnich dziewcząt i chłopców (SZS Dolny Śląsk)
  • 10.15 – 13.45 – turniej tenisa ziemnego par deblowych
  • 10.15 – 13.45 – turniej badmintona par mieszanych (Budynek P-5)
  • 10.15 – 13.45 – turniej gry w Bocce dla osób z niepełnosprawnością
  • 12.45  otwarty konkurs rzutów do kosza (korfball)
  • 13.00  otwarty konkurs rzutów za 3 punkty i rzutów wolnych (koszykówka)

STREFA WIEDZY – KONSULTACJE

• 10.15 – 13.45 porady w namiotach eksperckich:
    • AWF Wrocław – Międzynarodowe Otwarte Drzwi,
    • Ratownictwo wodne,
    • Fundacja „Kolorowe Dni” – podstawowa diagnostyka medyczna, porady m.in. dla Seniorów,
    • Polskie Towarzystwo Stomatologiczne – profilaktyka, konsultacje,
    • Centralne Laboratorium – pomiary parametrów motorycznych dla każdego,
    • Znakowanie rowerów (Policja) – należy wraz z rowerem posiadać dowód jego zakupu.

Wszystkie aktywności oznaczone są na szczegółowej mapie festynu!!!

Dla wszystkich uczestników mamy zapewnioną wodę (MPWiK)
oraz zdrowe przekąski – prosimy o zabranie butelek lub bidonów na wodę!!!

Zapraszamy całe rodziny !!!!

Sportujmy się na AWF Wrocław!!!

Zapraszamy również kandydatów na studia w Akademii Wychowania Fizycznego na Międzynarodowy Dzień Drzwi Otwartych.

Link do spotkania on-line na platformie Zoom