Strona główna / Archiwum / 2022 / 11 Sympozjum Komisji Inżynierii Biomedycznej Wrocławskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk

18-19 listopada 2022 roku w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków odbyło się 11 Sympozjum Komisji Inżynierii Biomedycznej Wrocławskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych, które zgromadziło około stu, głównie młodych uczonych, z Wrocławia i Zielonej Góry.

Przedstawili oni w sesjach ustnych i plakatowej 62 doniesienia prezentujące wyniki ich badań dotyczących wykorzystania nowoczesnych metod techniki i technologii w biologii i medycynie. Obrady poprzedziły wykłady wygłoszone przez zaproszonych gości: prof. Claudio Orizio i dr Martę Cogliati z Włoch, mgr Justynę Jureczek i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i prof. Joannę Szczepańską-Gieracha z naszej Akademii. Sympozjum patronatem honorowym objęli Prezes Wrocławskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk prof. Lechosław Latos-Grażyński i Rektor naszej Akademii prof. Andrzej Rokita.

Sympozjum, mające cykliczny charakter, skierowane jest przede wszystkim do młodych uczonych z wrocławskich ośrodków naukowych, ale także z regionu południowo-zachodniej Polski, którzy w toku wymiany poglądów i dyskusji mogą poddać ocenie swoje projekty naukowe i wyniki ich badań. Jego interdyscyplinarny charakter jest także doskonałą okazją do nawiązania współpracy, której wynikiem mogą być interesujące projekty badawcze.

Na szczególne podkreślenie zasługuje niezwykle wysoki poziom naukowy Sympozjum oraz bardzo dobre przygotowanie merytoryczne jego uczestników. Komitet Naukowy Sympozjum, któremu przewodniczył prof. Piotr Dzięgiel docenił to przyznając nagrody i wyróżnienia dla najlepszych prezentacji zarówno w sesjach ustnych jaki i plakatowej. Wśród nagrodzonych uczonych za prezentację w sesji ustnej znalazła się mgr inż. Karolina Lorek z zespołu prof. Jarosława Marusiaka. Serdecznie gratulujemy.

Kolejne, 12 już Sympozjum odbędzie się w przyszłym roku na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, bowiem tradycją sympozjum jest organizowanie go przez różne uczelnie wrocławskie. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym spotkaniu naukowym.

Prof. Marek Woźniewski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego