Strona główna / #sport / Student AWF Wrocław, Mateusz Pawlica z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

Student AWF Wrocław, Mateusz Pawlica z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

Podczas 2. Mistrzostw Europy w Zimowym Pływaniu organizowanych przez International Ice Swimming Association, które odbyły się w dniach 3–7 lutego 2026 r. w Molveno (Włochy), Mateusz Pawlica, student II roku Kierunku Sport wywalczył brązowy medal w konkurencji 1000 m stylem dowolnym w swojej kategorii wiekowej.

Zawody rozegrano w ekstremalnych warunkach – temperatura wody wynosiła zaledwie 1,4–2,8°C, co czyni ten sukces jeszcze bardziej imponującym. W klasyfikacji open Mateusz uplasował się na 16. miejscu, rywalizując z czołowymi zawodnikami z całej Europy.

To ogromne osiągnięcie i potwierdzenie wysokiego poziomu sportowego oraz determinacji w jednej z najbardziej wymagających odmian pływania – lodowym pływaniu.

1000 m dowolnym – 🥉 3. miejsce w kategorii wiekowej, 16. miejsce open

500 m dowolnym – 4. miejsce w kategorii wiekowej, 21. miejsce open

250 m dowolnym – 9. miejsce w kategorii wiekowej, 32. miejsce open

100 m grzbietem – 6. miejsce w kategorii wiekowej, 13. miejsce open

100 m dowolnym – 9. miejsce w kategorii wiekowej, 33. miejsce open

Warunki:

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 🥉

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zapisywane żadne informacje. Polityka prywatności

Scroll to Top