
Ciężka praca, determinacja i łzy szczęścia – tak wyglądała droga Alicji Tofkin, studentki Wydziału WFiS AWF Wrocław, do wicemistrzostwa świata!
Podczas XIV Mistrzostw Świata Taekwondo International, które odbyły się w dniach 19–20 lipca 2025 r. w Glasgow (Szkocja), Alicja wraz z reprezentacją Polski wywalczyła srebrny medal w drużynowej konkurencji walk seniorek czarnych pasów.
Alicja Tofkin wystąpiła także w konkurencjach indywidualnych, plasując się w pierwszej dziesiątce świata. To ogromny sukces, który pokazuje, jak pasja, poświęcenie i systematyczna praca prowadzą do spełniania marzeń.
Alicja, razem z koleżankami z drużyny, pokazała niezwykły hart ducha i wolę walki, przegrywając w finale zaledwie dwoma punktami z drużyną Stanów Zjednoczonych.
Jesteśmy dumni, że Alicja Tofkin – nasza studentka i reprezentantka AWF Wrocław – osiągnęła tak znaczący sukces na arenie międzynarodowej. To dowód na to, że wartości, które promujemy, przynoszą realne efekty.

Gratulujemy Alicji Tofkin, trenerowi Jerzemu Brzostowskiemu oraz całej reprezentacji Polski!
Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych medali na światowych matach!