Notice: Undefined index: id (/var/www/html/lib/Wego/Twig/Extensions/Wego.php: 503)

Notice: Undefined index: id (/var/www/html/lib/Wego/Twig/Extensions/Wego.php: 504)

Notice: Undefined index: id (/var/www/html/lib/Wego/Twig/Extensions/Wego.php: 503)

Notice: Undefined index: id (/var/www/html/lib/Wego/Twig/Extensions/Wego.php: 504)

Studenckie Towarzystwo Naukowe | Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Studenckie Towarzystwo Naukowe

Informacje kontaktowe

dr Kamil Michalik

Pełnomocnik Rektora ds. Studenckiego Towarzystwa Naukowego

al. I. J. Paderewskiego 35

51-612 Wrocław

mail: kamil.michalik@awf.wroc.pl

 

Działalność

stn_logo_3____najnowsze.jpgStudenckie Towarzystwo Naukowe

Dokumenty do pobrania

Aktualności

 • ZARZĄD STN W ROKU AKADEMICKIM 2019/2020

  W dniu 12 listopada 2019r. o godzinie 12.00 odbyły się wybory do Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego na kadencję w roku akademickim 2019/2020. Spośród obecnych doktorantów wybrano następujące osoby:

  • Przewodnicząca: mgr Natalia Danek (II r., III st., WF)

  • Wiceprzewodnicząca: mgr Katarzyna Kujawa (III r., III st., WF)

  • Wiceprzewodnicząca: mgr Aleksandra Kowaluk (III r., III st., Fizjoterapia)

  • Sekretarz: mgr Anna Serweta (IIIr., III st., WF)

  • Członek: mgr Wiktor Chodor (III r., III st., WF)

 • Koordynatorka na Wydziale Wychowania Fizycznego: mgr Agnieszka Kaczmarek (II r., III st., WF)

 • Koordynatorka na Wydziale Fizjoterapii: mgr Kasia Olszewska (I r., III st., Szkoła Doktorska)

 • Koordynator na Wydziale Sportu: mgr Amadeusz Bartoszek (III r., III st., WF)

Wybory przeprowadzono w obecności Pełnomocnika Rektora ds. Studenckiego Towarzystwa Naukowego dr Kamila Michalika.

 • Ogólnopolski konkurs dla kół naukowych StRuNa 2019

Do 20 października br. można przesyłać zgłoszenia do 9. edycji konkursu, w którym nagradzane są projekty ze wszystkich typów uczelni zrealizowane zespołowo (w całości lub w istotnej części) między 1 października 2018 roku a 30 września 2019 roku. 

W tym roku nagrody zostaną rozdane w aż 11 kategoriach. Instrukcja przygotowania zgłoszenia znajduje się pod adresem: https://tiny.pl/tprt3, a formularze konkursowe i regulamin pod adresem: http://konkurs.struna.edu.pl/.

Koła naukowe, które przyślą najciekawsze zgłoszenia zostaną zaproszone do etapu finałowego, który odbędzie się 16 listopada 2019 r. w Warszawie. Tego samego dnia wieczorem odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone statuetki i nagrody od sponsorów.                                     

Konkurs StRuNa jest częścią Programu StRuNa realizowanego przez Fundację „Fundusz Pomocy Studentom" pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Nazwa StRuNa to skrótowiec utworzony z pierwszych liter słów „Studencki Ruch Naukowy". W roku 2019 przewidziano nagrody w kategoriach: Projekt Roku 2019, StRuNa-Med 2019, StRuNa-Human 2019, StRuNa-Science 2019, StRuNa-Tech 2019, StRuNa-Art 2019, Wyprawa Roku 2019, Konferencja Roku 2019, Opiekun Naukowy Roku 2019, Debiut Roku 2019 i Koło Naukowe Roku 2019.

 

 • SPOTKANIE OPIEKUNÓW SKN

W dniu 2 lipca 2019 r. odbyło się ostatnie w roku akademickim 2018/19 spotkanie Opiekunów Studenckich Kół Naukowych AWF Wrocław, podczas którego wręczono podziękowania za przygotowanie studentów i doktorantów do czynnych wystąpień podczas „Wieczoru Naukowca 2019” oraz innych konferencji naukowych. Omówiono również dotychczas zrealizowane działania STN-u oraz propozycję zasad ubiegania się o Dodatek Specjalny za prowadzenie SKN. Pełnomocnik Rektora ds. STN-u dr Katarzyna Bulińska zakończyła spotkanie żegnając się z Opiekunami SKN-ów, życząc im zapału do dalszej pracy ze studentami oraz pomysłów na kolejne badania naukowe. Wakacje za pasem, więc najwyższy czas na odpoczynek i nabranie sił na kolejne działania i etapy!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, znajdującej się na Facebooku STN AWF Wrocław.

 

Spotkanie Opiekunów SKN

 

 • „Wieczór Naukowca” – podczas posiedzenia Senatu Rektor wręczył listy gratulacyjne

Podczas czerwcowego posiedzenia Senatu, Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF, wręczył listy gratulacyjne, wyróżnionym w ramach „Wieczoru Naukowca”, studentom, doktorantom oraz ich opiekunom naukowych. Pan Rektor podkreślił, że konferencja z roku na rok, dzięki swojej renomie, przyciąga do naszej Akademii coraz większą grupę młodych naukowców z całej Polski. Prof. Rokita zwrócił uwagę, jak dużą rolę w tym wydarzeniu odgrywa komitet organizacyjny, którym bardzo dobrze kieruje, nieobecna podczas czwartkowego spotkania, ale obecna duchem, Pani dr Katarzyna Bulińska. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy Studenckiemu Towarzystwu Naukowemu AWF Wrocław za profesjonalną organizację „Wieczoru Naukowca”.

 

Lista laureatów - studentów/doktorantów i ich opiekunów – „Wieczór Naukowca 2019”

 • Kamil Michalik, Natalia Danek: Ocena wydolności fizycznej kolarzy poprzez zastosowanie testu progresywnego o stopniowym i liniowym przebiegu obciążenia
  OPIEKUN: prof. dr hab. Marek Zatoń
 • Magdalena Siemiatycka i wsp.: Sztywność mięśni kończyny górnej u osób chorujących na chorobę Parkinsona i osób zdrowych mierzona za pomocą miometrii
  OPIEKUN: dr hab. Jarosław Marusiak, prof. AWF
 • Anna Matysiak: Wpływ aktywności fizycznej na sprawność osób w wieku 70+
  OPIEKUN: dr Katarzyna Bulińska
 • Aleksandra Sadziak: Zachowania zdrowotne nauczycieli szkół specjalnych
  OPIEKUN: dr hab. Marta Wieczorek, prof. AWF
 • Aleksandra Hamela: Sytuacja rodzeństwa w rodzinie dziecka z niepełnosprawnością intelektualną
  OPIEKUN: dr Dominika Zawadzka
 • Magdalena Dębińska i wsp.: Wpływ ćwiczeń koordynacji wzrokowo-ruchowej na stabilność posturalną słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  OPIEKUN: dr hab. Małgorzata Mraz, prof. AWF
 • Paulina Okrzymowska i wsp.: Efekty treningu mięśni wdechowych u biegaczy długodystansowych
  OPIEKUN: dr hab. Krystyna Rożek-Piechura, prof. AWF

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, znajdującej się w aktualnościach naszej Uczelni: Aktualności AWF

Senat 2019

 

 • Spotkanie Komitetu Organizacyjnego "Wieczoru Naukowca 2019"

W dniu 11 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego Konferencji "Wieczór Naukowca 2019". Oprócz degustacji pysznego tortu gruszkowego oraz wręczenia podziękowań i drobnych upominków podsumowano majową konferencję, jej mocne i słabe strony. W opinii publicznej konferencja należała do bardzo udanych, za co serdecznie dziękuję wszystkim w nią zaangażowanym!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, znajdującej się na Facebooku STN AWF Wrocław.

 

Spotkanie Czlonków KO

 

 • Podsumowanie "Wieczoru Naukowca 2019"

W dniach 23-24 maja odbyła się III Ogólnopolska Konferencja dla Młodych Naukowców „Wieczór Naukowca 2019 – Wokół człowieka”, jako kontynuacja dziewięcioletniej tradycji spotkań wokół nauki w ramach święta studentów – AWFaliów.

 

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał JM Rektor naszej Uczelni dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF, który życzył młodym naukowcom pasji odkrywania i poszukiwania nowych rozwiązań w nauce. Wyraził również poparcie dla wysiłków w poszukiwaniu prawdy. Głos zabrał również Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Sławomir Piechota, który mimo wielu obowiązków zawodowych, pojawił się osobiście na Konferencji. Zauważył, że wartość nauki to w dużej mierze pomaganie, działanie dla dobra ludzi. Tak pojmowana nauka wymaga pasji, która jest jak przyprawa w potrawie – nadaje życiu smak.

 

Powitano oficjalnie zaproszonych gości z wielu uczelni krajowych oraz władze rektorskie i dziekańskie wrocławskiej AWF. W tym roku w konferencji uczestniczyli goście z Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.

 

Wykład inauguracyjny, zatytułowany: Czym jest autorytet naukowy? wygłosił Pan prof. dr hab. Stanisław Kowalik z Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, który z perspektywy młodych i bardziej dojrzałych naukowców był żywo odbierany i skłaniający do przemyśleń.

 

Tegoroczna konferencja to pięćdziesiąt pięć czynnych wystąpień (ustnych i plakatowych), które poddano ocenie konkursowej w poszczególnych sesjach naukowych.

 

W trakcie konferencji wyróżniono autorów następujących prac:

Sesja nauk o kulturze fizycznej

 • Kamil Michalik, Natalia Danek, AWF Wrocław: Ocena wydolności fizycznej kolarzy poprzez zastosowanie testu progresywnego o stopniowym i liniowym przebiegu obciążenia.
 • Karol Danielik, Aleksandra Zagrodna, AWF Wrocław, Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław: Ocena sposobu żywienia zawodników grających w piłkę nożną w świetle rekomendacji Piramidy Żywienia dla sportowców.

Sesja nauk z zdrowiu

 • Magdalena Siemiatycka i wsp., AWF Wrocław: Sztywność mięśni kończyny górnej u osób chorujących na chorobę Parkinsona i osób zdrowych mierzona za pomocą miometrii.
 • Anna Matysiak, AWF Wrocław: Wpływ aktywności fizycznej na sprawność osób w wieku 70+.

Sesja Varia

 • Krzysztofa Warda, Martyna Adamczyk, Uniwersytet Medyczny Wrocław: Integracja sensoryczna wśród dzieci z klas muzycznych.
 • Aleksandra Sadziak, AWF Wrocław: Zachowania zdrowotne nauczycieli szkół specjalnych.

Sesja o niepełnosprawności

 • Aleksandra Hamela, AWF Wrocław: Sytuacja rodzeństwa w rodzinie dziecka z niepełnosprawnością intelektualną.
 • Sabina Siwiec, Uniwersytet Medyczny Poznań: Terapia ręki z zastosowaniem konsoli Nintendo Switch dziecka z MPD – studium przypadku.

Sesja biomechaniczna

 • Magdalena Dębińska i wsp., AWF Wrocław: Wpływ ćwiczeń koordynacji wzrokowo-ruchowej na stabilność posturalną słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Sesja plakatowa

 • Paulina Okrzymowska i wsp., AWF Wrocław: Efekty treningu mięśni wdechowych u biegaczy długodystansowych.

 

Ważnym elementem konferencji były wykłady zaproszonych gości oraz seminaria poruszające istotne problemy metodologiczne i praktyczne współczesnej nauki. Poprowadzili je:

 • prof. dr hab. Stanisław Kowalik z Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
  Wykład inauguracyjny: Czym jest autorytet naukowy?
 • dr hab. Agnieszka Zembroń-Łacny, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego
  Wykład plenarny: Zdrowie na obcasach – kompleksowe podejście do zdrowia kobiety.
 • dr hab. Jan Gajewski, prof. Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie
  Wykład plenarny: Praca mięśni w warunkach dynamicznych.
 • dr hab. Adam Kawczyński, prof. Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  Wykład plenarny: Właściwości sensomotoryczne i elastyczne mięśni szkieletowych.
 • prof. dr hab. Gabriel Łasiński z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  Seminarium naukowe: Perswazja we współczesnych wystąpieniach publicznych.
 • dr hab. Adam Kawczyński, prof. Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  Seminarium naukowe: Tworzenie warsztatu badawczego i współpracy wieloośrodkowej.

Każde wystąpienie, wykład czy seminarium budziło żywe zainteresowanie i dyskusje, które kontynuowano w kuluarach w trakcie przerw kawowych oraz podczas wieczornego bankietu. Należy podkreślić niebywałe zdyscyplinowanie czasowe młodych naukowców występujących w trakcie konferencji. Wszystkie wystąpienia były przemyślane zarówno merytorycznie jak i technicznie.

 

W trakcie zakończenia konferencji przyznano nagrody za wyróżnienia w sesjach naukowych oraz nagrody dodatkowe:

 • Nagrodę publiczności ufundowaną przez zespół redakcyjny czasopisma AWF we Wrocławiu „Życie Akademickie”
  Katarzyna Kujawa, Grzegorz Żurek, Anna Serweta: Neurorehabilitacja osób w stanie minimalnej świadomości.
 • Nagrodę za najlepszy plakat Studenckiego Koła Naukowego AWF Wrocław, ufundowaną przez Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego
  Plakat SKN Neurocog - opiekun dr hab. Grzegorz Żurek, prof. AWF

Nad wysokim poziomem merytorycznym konferencji czuwał Komitet Naukowy Konferencji, któremu przewodniczyła Pani prof. dr hab. Małgorzata Słowińska-Lisowska. Za przebieg konferencji odpowiadała dr Katarzyna Bulińska – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, Pełnomocnik Rektora ds. Studenckiego Towarzystwa Naukowego wraz z Zarządem STN i członkami Komitetu Organizacyjnego.

 

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim studentom, doktorantom, opiekunom naukowym, Komitetowi Naukowemu, Komitetowi Organizacyjnemu, słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaproszonym gościom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację konferencji pracownikom naszej uczelni.

 

Dziękujemy sponsorom: Gminie Miasta Wrocław, Wrocławskiemu Centrum Akademickiemu, Księgarni Sportowo-Medycznej, „Życiu Akademickiemu”, Kawiarni „Mała Czarna” oraz Organizatorom „Fizjoliady”.

 

To było niezwykle owocne spotkanie! Dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, znajdującej się w aktualnościach naszej Uczelni: Aktualności AWF

 Wieczór Naukowca 2019

 

 • STN ma zaszczyt zaprosić Studentów i Doktorantów na dwa wyjątkowe seminaria naukowe organizowane w ramach "Wieczoru Naukowca 2019"

 - 23.05.2019r. godz. 18.30-20.00 dr hab. Adam Kawczyński, prof. AWF: Tworzenie warsztatu badawczego i współpracy wieloośrodkowej jako podstawy skutecznego publikowania

 

- 24.05.2019r. godz. 9.00-10.30 prof. dr hab. Gabriel Łasiński, AWF Wrocław: Perswazja we współczesnych wystąpieniach publicznych

 

Zapisy trwają do 21 maja pod adresem: justyna.hanuszkiewicz@awf.wroc.pl

 

Informujemy, że osoby, które dokonały rejestracji na stronie głównej Konferencji nie muszą się zapisywać. Obecność tych osób jest przewidziana.

 

Seminaria naukowe

 • Nasz AWF jest już oplakatowany - zapraszamy na wykłady zaproszonych gości !!!

Wieczór Naukowca 2019

 • STN ma zaszczyt zaprosić na III Ogólnopolską Konferencję dla Młodych Naukowców "Wieczór Naukowca 2019 - Wokół człowieka", która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2019r. w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  Szczegóły na stronie głównej Konferencji: www.wieczor.awf.wroc.pl

 

Wieczór Naukowca 2019

 • STN OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE W RAMACH PROGRAMU WROCŁAWSKIE KONFERENCJE NAUKOWE

Wniosek złożony przez nasze Towarzystwo 28 listopada 2018r. w ramach konkursu ogłoszonego przez Wrocławskie Centrum Akademickie uzyskał akceptację realizacji zadania: III Ogólnopolska Konferencja dla Młodych Naukowców "Wieczór Naukowca 2019 - Wokół człowieka" i otrzymał dofinansowanie na kwotę 5 000 zł.

 

 • ZARZĄD STUDENCKIEGO TOWARZYSTWA NAUKOWEGO 2018/19

W dniu 23 października 2018r. o godzinie 13.00 odbyły się wybory do Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego na kadencję 1 roku w roku akademickim 2018/2019. Spośród obecnych studentów/doktorantów wybrano sześciu członków.

 

Członkami Zarządu STN-u kadencji 2018/19 zostali:

- Przewodniczący: mgr Kamil Michalik (IV + I r., III st., WF)

- Wiceprzewodnicząca: mgr Natalia Danek (I r., III st., WF)

- Sekretarz: mgr Weronika Pawlaczyk (IVr., III st., WF)

- Koordynator na Wydziale Sport: mgr Amadeusz Bartoszek (II r., III st., WF)

- Koordynatorka na Wydziale Wychowania Fizycznego: mgr Katarzyna Kujawa (II r., III st., WF)

- Koordynatorka na Wydziale Fizjoterapii: mgr Aleksandra Kowaluk (II r., III st., FT)

 

Wybory przeprowadzono w obecności Pani Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego   dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej oraz Pełnomocnika Rektora ds. Studenckiego Towarzystwa Naukowego dr Katarzyny Bulińskiej.

 

Zarząd STN 2018/19

(Od lewej: K. Michalik, N. Danek, K. Kujawa, K. Bulińska, A. Kowaluk, A. Bartoszek)

 

Członek STN 2018/19

(Od lewej: K. Kujawa, K. Bulińska, W. Pawlaczyk - ze zbioru "Wieczór Naukowca 2018")

 

 • POSIEDZENIE SENATU

21 czerwca 2018r. podczas posiedzenia Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. wręczył wyróżnienia w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji dla Młodych Naukowców "Wieczór Naukowca 2018 - Wokół człowieka", która odbyła się w dniach 10-11 maja 2018r. Nagrody dla studentów w formie książkowej zostały dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Tegoroczna edycja Konferencji została przygotowana przez Studenckie Towarzystwo Naukowe pod kierunkiem Pani dr Katarzyny Bulińskiej.

 

Wyróżnienia otrzymali:

- Aleksandra Sadziak - Wypalenie sił rodzicielskich matek dzieci z niepełnosprawnością Opiekun: dr hab. Marta Wieczorek, prof. AWF
- Paulina Pajor - Proces Terapii Zajęciowej w oparciu o interwencję terapeutyczną u dziecka ze spektrum autyzmu Opiekun: dr Dominika Zawadzka
- Natalia Danek - Znaczenie rozgrzewki w diagnostyce wydolności fizycznej za pomocą testu progresywnego typu RAMP Opiekun: prof. dr hab. Marek Zatoń
- Kamil Michalik - Wpływ treningu metodą zmienną na wydolność fizyczną rekreacyjnie biegających mężczyzn Opiekun: prof. dr hab. Marek Zatoń

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, znajdującej się w aktualnościach naszej uczelni: Aktualności AWF

Posiedzenie Senatu

Fot. Kubiak Aleksy

 

 • Spotkanie Członków Komitetu Organizacyjnego Konferencji "Wieczór Naukowca"

18 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną konferencję organizowaną przez Studenckie Towarzystwo Naukowe AWF we Wrocławiu. W spotkaniu wzięło udział pięciu Członków Komitetu Organizacyjnego:

- dr Sławomir Winiarski

- mgr Elżbieta Jackowska

- dr Dominika Zawadzka

- mgr Katarzyna Kujawa

- dr Katarzyna Bulińska

Przy torcie malinowym, babce bezglutenowej oraz innych słodkościach Członkowie KO dyskutowali na temat strategii organizacji konferencji - które z nich będą kontynuowane, a które wymagają jeszcze doprecyzowania w kolejnych edycjach. Pojawiły się pomysły w kierunku usprawnienia pracy Studenckiego Towarzystwa Naukowego oraz zaangażowania Studenckich Kół Naukowych. Wszelkie propozycje będą poddane dyskusji podczas spotkania Opiekunów SKN-ów w dniu 25 czerwca 2018r.

 

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego

 

 • WIECZÓR NAUKOWCA 2018 ZA NAMI !

   

W dniach 10-11 maja 2018r. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa dla Młodych Naukowców „Wieczór Naukowca 2018 – Wokół człowieka” jako kontynuacja ośmioletniej tradycji spotkań wokół nauki w ramach święta studentów - AWFaliów. Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał JM Rektor naszej uczelni dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF, który życzył młodym naukowcom otwartych umysłów na ciągłe poszukiwania oraz zachęcał do ponawiania prób w sytuacji badawczego fiaska. Wszak każda pomyłka przybliża do prawdy. Niespodzianką okazało się powitanie przygotowane w formie krótkiego filmu przez samego Posła na Sejm Pana Sławomira Piechotę, który z powodu obowiązków zawodowych nie mógł osobiście uczestniczyć w Konferencji. Był to doskonały przykład na pokonywanie barier związanych z pogodzeniem obecności w dwóch miejscach równocześnie.

 

Podczas konferencji zaprezentowano 30 prac naukowych, w tym 21 z AWF we Wrocławiu. Gościliśmy również uczestników z Politechniki Śląskiej, Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Konferencja miała charakter konkursowy, dlatego wszystkie prace poddano ocenie merytorycznej oraz ocenie jakości prezentacji. Wyróżniono 6 prac w poszczególnych sesjach naukowych:

Varia

- Aleksandra Sadziak, AWF Wrocław

Wypalenie sił rodzicielskich matek dzieci z niepełnosprawnością.

Sesja biomechaniczna

- Anna Głębocka, Jan Gajewski, AWF Warszawa

Biomechaniczna charakterystyka techniki smeczu z forehandu w badmintonie: badanie pilotażowe.

Sesja nauk o zdrowiu

- Paulina Pajor, Dominika Zawadzka, AWF Wrocław

Proces Terapii Zajęciowej w oparciu o interwencję terapeutyczną u dziecka ze spektrum autyzmu.

Sesja nauk o kulturze fizycznej

- Natalia Danek, Kamil Michalik, AWF Wrocław

Znaczenie rozgrzewki w diagnostyce wydolności fizycznej za pomocą testu progresywnego typu RAMP.

Sesja plakatowa

- Kamil Michalik, Szymon Glinka, Natalia Danek, AWF Wrocław

Wpływ treningu metodą zmienną na wydolność fizyczną rekreacyjnie biegających mężczyzn.

- Kamil Walczewski, Patryk Winiarz, Krzysztof Iżycki, Tomasz Zabłocki, Natalia Kowalczyk, Radosław Pietruszka, Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa Jelenia Góra

Ryzyko upadku i poziom lęku przed upadkiem u słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku – badania pilotażowe.

 

Podczas konferencji mogliśmy wysłuchać również bardzo interesujących wykładów zaproszonych gości:

- dr Tomasza Halskiego – Rektora Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, który opowiadał o mechanizmach odpowiadających za dojrzewanie mózgu człowieka;

- prof. dr hab. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej – Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą AWF Wrocław, która rozwiała wątpliwości na temat słynnej witaminy „D”;

- dr Jarosława Jasięgi – Prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, opowiadającego o historii terapii manualnej, jej przenikania do fizjoterapii oraz różnych koncepcjach podejmowanych w obecnych czasach;

- mgr Rafała Omelko – Wielokrotnego Rekordzisty, Mistrza Świata w Biegach na 400m, Doktoranta naszej uczelni, który przybliżył specyfikę przygotowania motorycznego i fizjologicznego do startu w Halowych Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce.

 

Dopełnieniem niezwykle interesujących wystąpień było, zorganizowane po raz pierwszy, seminarium naukowe poprowadzone przez prof. dr hab. Gabriela Łasińskiego – Kierownika Katedry Komunikacji i Zarządzania w Sporcie AWF Wrocław, który przedstawił najistotniejsze kwestie dotyczące prezentowania (się) w ramach wystąpień publicznych.

 

Każde z tych spotkań budziło żywe zainteresowanie i dyskusje, które kontynuowano w kuluarach w trakcie przerw kawowych. W czwartek 10 maja podczas jednej z nich towarzyszyły nam również roboty kołowe prezentowane przez studentów Politechniki Wrocławskiej.

 

Podczas zakończenia konferencji ogłoszono również wyniki konkursu na najlepszą prezentację studenckiego koła naukowego AWF Wrocław. Najwięcej głosów, w trwającym od kwietnia konkursie, uzyskał SKN Neurokog, którego opiekunem jest dr hab. Grzegorz Żurek, prof. AWF. Gratulujemy!

 

Nad wysokim poziomem merytorycznym konferencji czuwał Komitet Naukowy Konferencji, któremu przewodniczyła Pani prof. dr hab. Zofia Ignasiak. W skład komitetu wchodzili naukowcy, reprezentanci następujących uczelni: Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Politechniki Wrocławskiej, AWF im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, AWF im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, AWF we Wrocławiu, Politechniki Śląskiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

 

Za przebieg konferencji odpowiadała dr Katarzyna Bulińska – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, Pełnomocnik Rektora ds. Studenckiego Towarzystwa Naukowego wraz z Zarządem STN i członkami Komitetu Organizacyjnego, bez których nie udałoby się zorganizować naszego wydarzenia.

 

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim studentom, doktorantom, opiekunom naukowym, Komitetowi Organizacyjnemu, Komitetowi Naukowemu, zaproszonym gościom oraz wszystkim zaangażowanym w wydarzenie pracownikom naszej uczelni. To było niezwykle ciekawe spotkanie! Dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

Pełnomocnik Rektora ds. STN wraz z Zarządem

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, znajdującej się w aktualnościach naszej uczelni: Aktualności AWF

 

Konferencja

 • KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO ROZSTRZYGNIĘTY!!!

ZWYCIĘŻYŁ SKN "NEUROKOG"

prowadzony przez dr hab. Grzegorza Żurka, prof. AWF

GRATULUJEMY !!!

 

Statystyka głosowania

Statystyka głosowania

 

Prezentacje konkursowe zgłoszonych SKNów:

 1. SKN Activ
 2.  SKN Backpacking
 3. SKN Kangur
 4. SKN Kinesis
 5. SKN Koszykówka
 6. SKN Motosoccer
 7. SKN OnkoActive
 8. STN Neurokog

 

 

 • Zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów naszej uczelni

do udziału w SEMINARIUM NAUKOWYM

 

Prezentacja jako szczególna forma wystąpień publicznych

 

Prowadzący: Prof. dr hab. Gabriel Łasiński -

Kierownik Katedry Komunikacji i Zarządzania w Sporcie, AWF we Wrocławiu

Termin: 11 maj (piątek) godz. 9.00-10.30

Miejsce: Budynek P4, s. 2/4

Zapisy: katarzyna.bulinska@awf.wroc.pl do 8 maja

 

Seminarium naukowe odbędzie się w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji dla Młodych Naukowców "Wieczór Naukowca - Wokół człowieka".

 

Seminarium naukowe

 

 • Zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji dla Młodych Naukowców „Wieczór Naukowca 2018: Wokół człowieka”, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2018 roku w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  Szczegóły na stronie domowej konferencji: http://www.wieczor.awf.wroc.pl/

 

Wieczor Naukowca 2018

 

 • Zmiana pełnomocnika Rektora ds. STN

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 13/2018 od dnia 1 lutego 2018 pieczę nad Towarzystwem obejmuje dr Katarzyna Bulińska (katarzyna.bulinska@awf.wroc.pl). Dziękuję za życzliwość i cierpliwość oraz owocną współpracę na drodze rozwoju naszego Towarzystwa. Sławomir Winiarski

 • Zarząd STN na kadencję 2017/2018

W poniedziałek, 13 października odbyły się wybory Zarządu STN kadencji 2017/18 spośród studentów przybyłych na zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

Członkami Zarządu STN zostali:

Przewodnicząca: Weronika Pawlaczyk (III r., III st., WF)

Wiceprzewodniczący i koordynator Sport: Kamil Michalik  (IV r., III st., WF)

Sekretarz i koordynator FT: Katarzyna Kujawa (I r., III st., WF)

Koordynator WF: Natalia Danek (II r., II st., WF)

Kadencja Zarządu trwa jeden rok.

 

 

Zapraszamy na FB! Znajdziesz tam aktualne informacje

m.in. na temat konferencji studenckich!

Jeżeli dowiedziałeś/aś się o ciekawym wydarzeniu związanym z działalnością naukową studentów,

podziel się nią z nami - chętnie zamieścimy na facebooku!

 

Polub nas, aby otrzymywać powiadomienia o aktualnościach

Archiwum STN

Rok Akademicki    Działalność STN    Konferencja STN   
2017-18 Sprawozdanie do końca grudnia 2018 Wieczór Naukowca 2018: wokół człowieka
2016-17 Sprawozdanie Wieczór Naukowca 2017: wokoł człowieka
2015-16 Sprawozdanie  Wieczór Naukowca 2016 
2014-15 Sprawozdanie  Wieczór Naukowca 2015 
2013-14 Sprawozdanie  Wieczór Naukowca 2014 
2012-13 Sprawozdanie Konferencja STN 2013 
2011-12 Sprawozdanie  Konferencja STN 2012 
2010-11 Sprawozdanie Konferencja STN 2011 
     
2009-10 Sprawozdanie Konferencja STN 2010 
2008-09 Sprawozdanie  
2007-08 Sprawozdanie  
2006-07 Sprawozdanie  
2005-06 Sprawozdanie  
2004-05 Sprawozdanie  
2003-04 Sprawozdanie  
2002-03 Sprawozdanie  
2001-02 Sprawozdanie  
2000-01 Sprawozdanie  
1999-00 Sprawozdanie