Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Universita degli Studi di Roma „Foro Italico”, Włochy1

dr hab. Paweł Chmura1
Katedra Zespołowych Gier Sportowych

dr Marek Konefał
Katedra Biologicznych i Motorycznych Podstaw Sportu

     Wyjazd w ramach programu Erasmus+, po raz kolejny, umożliwił nam nawiązanie współpracy z liczącym się w Europie ośrodkiem naukowym zajmującym się badaniami z zakresu gier zespołowych. Spędzony czas w Rymie w dużej części wykorzystaliśmy na analizę naszych projektów badawczych, projektów aktualnie realizowanych w „Foro Italico” oraz zaplanowanie przyszłych wspólnych działań naukowych. Profesor od którego otrzymaliśmy zaproszenie poświecił nam bardzo dużo czasu i wskazał kierunki nowoczesnych badań. Ponadto poznaliśmy metodykę przygotowania artykułów naukowych wymaganą do publikowania w prestiżowych czasopismach. Ustaliliśmy również, że w następnym miesiącu spotykamy się ponownie w celu uszczegółowienia pracy dążącej do wspólnej publikacji.

Podczas wyjazdu cały czas doskonaliliśmy nasze kompetencje językowe, poznaliśmy zaplecze laboratoryjne Uczelni, obserwowaliśmy realizowane badania z zakresu nauk o sporcie. Doskonaliliśmy umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć w języku angielskim. Poznaliśmy wiele wartościowych i przyjaznych osób.

Poza sprawami naukowymi mieliśmy okazję zobaczyć starożytny i współczesny Rzym, z punktu widzenia rodowitego Rzymianina, co umożliwił nam Profesor osobiście oprowadzając nas po tym wspaniałym mieście. Poza zabytkowymi obiektami Universita degli Studi di Roma i Stadio Olimpico. Profesor pokazał nam miejsca do których nie trafia żaden turysta.

Wyjazd  w ramach Erasmus+ był dla nas wyjątkowym doświadczeniem podczas którego wiele się nauczyliśmy zarówno pod względem naukowym jak i poznawczym.