Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube

Archiwum newsletterów

naglowek1.jpg

Pismo społeczności Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
PL ISSN 1231-3416

 Rok 2018

NEWSLETTER NR 12/2018

Zachęcamy Państwa do miłej lektury!

L.P.

 

NEWSLETTER NR 10-11/2018

Mgły na polach, ciemność w lesie,
Drga jesieni smutny ton,
Przyjdzie wieczór i przyniesie
Sny i mgły, i stada wron.

Jan Brzechwa

Jesień zadomowiła się już na dobre, szaro, buro, słońce świeci sporadycznie. Szanowni Państwo, zatem w wygodnym fotelu z kubkiem gorącej kawy lub herbaty i poświęćcie swój wolny czas na lekturę kolejnego newslettera.

Jak co roku o tej porze, przeczytają Państwo relacje z dwóch, bodaj najważniejszych w każdym roku akademickim, wydarzeń: Inauguracji i Święta Uczelni, w dalszym ciągu zaś relację z corocznych Targów Rehabilitacyjnych „Rehacare” oraz teksty pisane przez studentów i doktorantów naszej Uczelni o podejmowanych przez nich inicjatywach.

Na poprawę „jesiennego” humoru polecamy zaś pierwszą i miejmy nadzieję nie ostatnią, część cyklu „Oczyma Pepika – czyli jak nas widza tak nas piszą”

Miłej lektury!

L.P.

 

NEWSLETTER NR 8-9/2018

O jakie rzewne widowisko
Czerwone liście za oknami
I cienie brzóz płynące nisko
Za odbitymi obłokami

Jan Brzechwa

Witamy po wakacjach. Czas zatoczył koło. Zaczynamy kolejny rok akademicki. Tegoroczne lato dopieściło nas wyjątkowo. Mamy nadzieję również na słoneczną złotą polską jesień.

W tym roku obchodzimy 50-lecie powstania na naszej uczelni, nieistniejącej już niestety, Specjalizacji Lotniczej. Uczyniliśmy z tego wydarzenia motyw przewodni niniejszego newslettera. Z tej okazji przeprowadziliśmy również rozmowę z żywą legendą wrocławskiej AWF , twórcą owej specjalizacji – dr Stanisławem Maksymowiczem. Natomiast nasi niezawodni studenci Agnieszka Wojtysiak i Jakub Kazuła opowiedzą Państwu o swoich wakacyjnych osiągnięciach.

Zachęcamy do lektury.
L.P

 

NEWSLETTER NR 6/2018

Tyle słońca w całym mieście
Nie widziałeś tego jeszcze
Popatrz, o popatrz!

Lato w pełni, wakacje rozpoczęte. Pogoda od dłuższego czasu nas rozpieszcza. Zanim jednak zaszyją się Państwo w leśnej głuszy, polecamy lekturę lipcowego newslettera. Jesteśmy jednak już myślami we wrześniu i przy wrześniowym wydaniu „Życia Akademickiego”. Planujemy zamieszczenie fotoreportażu z wakacji pracowników i studentów naszej uczelni. W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą do czytelników naszego newslettera: nadsyłajcie Państwo na adres mailowy redakcji najciekawsze, Waszym zdaniem, zdjęcia z wakacyjnego wypoczynku. Miło będzie w przededniu jesieni powspominać letnie szaleństwo.

Tymczasem życzymy wszystkim udanego wypoczynku, dużo słońca i uśmiechu.

L.P

 

NEWSLETTER NR 4-5/2018

Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres…

Drodzy Czytelnicy, wyjątkowo piękna, tegoroczna wiosna powoli zbliża się ku końcowi.

Mamy nadzieję, że słońca nie zabraknie też w nadchodzącym lecie. Z przyjemnością prezentujemy kolejne, dosyć obszerne, wydanie newslettera „Życia Akademickiego”. Szczególnie dużo miejsca poświęcamy tym razem bardzo szlachetnej akcji „Wspólnej Inicjatywie Architektonicznej”. Biorący w niej udział studenci naszej uczelni, Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych podzielili się z Państwem swoimi spostrzeżeniami i refleksjami. Paweł Kozłowski dzieli się wrażeniami z V edycji Biegu Dziesiątka Wroactiv, przedstawicielka Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego relacjonuje tegoroczne święto braci studenckiej – AWF-alia. Niemniej jednak na szczególną uwagę zasługują wyniki aktualnej parametryzacji.

Szanowni Państwo- podążając zatem w kierunku słońca, nie zapomnijcie o lekturze poniższego newslettera.

L.P.

 

NEWSLETTER NR 3/2018

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi Wcześniej niż oczekiwałem, przyszły te cieplejsze dni. Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis- a – vis Zapachniało, zajaśniało…Wiosna, ach, to Ty!

Marek Grechuta

Może jeszcze nie zapachniało, ale niewątpliwie już zajaśniało. Zmieniliśmy czas na letni, dni są dłuższe, czekamy tylko na wiosenne słońce. Świat budzi się do życia.

Niniejsze wydanie newslettera też jest szczególne. Poświęcamy je bowiem samym pozytywnym wydarzeniom. W połowie marca profesor Marek Woźniewski został uhonorowany zaszczytnym tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a nieco wcześniej nasi studenci-sportowcy zdobyli medale na Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Świata.

Na uwagę zasługuje również sympatyczna relacja studentów III roku Wydziału Nauk o Sporcie z erasmusowego wyjazdu do Ljubljany.
No i zbliżają się Święta Wielkanocne, z okazji których chcielibyśmy złożyć Państwu życzenia przede wszystkim odpoczynku.

Szanowni Czytelnicy – zachęcamy zatem do lektury.

L.P.

 

NEWSLETTER NR 2/2018

25 lat minęło... historia rzeczywiście zatoczyła koło. Pamiętam jak ćwierć wieku temu w oparach fajkowego dymu rodził się pomysł Plebiscytu na najlepszego sportowca i trenera. Dla ojca było to oczywiste: jak gazeta to i powiązany z nią plebiscyt, jak plebiscyt to gala, bal.

I tak w 1993r. Klubie Studenckim „Discus” odbył się pierwszy bal połączony z ogłoszeniem wyników I Plebiscytu na najlepszego sportowca i trenera.

Zmieniały się władze uczelni, zmieniały się miejsca, w których organizowano plebiscyt wraz z balem, zmieniała się formuła. Zamysł pozostał jednak ten sam – wyróżnienie najlepszych sportowców i trenerów minionego roku. Nie inaczej było i w tym roku. Po raz 25 nagrodzono właśnie tych najlepszych, a ojciec, gdziekolwiek teraz jest, uśmiecha się z niedowierzaniem, że to się jeszcze „kręci”.

L.P.

 

NEWSLETTER NR 1/2018

Bale, bale w Karnawale…

Święta i Sylwester za nami, ale Karnawał wciąż trwa. Przed nami coroczny Plebiscyt „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera AWF Wrocław i KS AZS-AWF we Wrocławiu minionego roku, połączony z Balem Sportowca. Zapraszamy do wzięcia udziału, zwłaszcza, iż będzie to XXV, a wiec jubileuszowa edycja.

Jubileuszowo Nowy Rok rozpoczął również uczelniany Klub Górski „Olimp”, który świętował swoje XX-lecie, nie gdzie indziej, tylko w górach – na Szrenicy. Relację z tego, jakże miłego wydarzenia, przeczytają Państwo w niniejszym newsletterze.

W sentymentalną podróż po Białorusi zabierze czytelników studentka Maria Kupijaj, która relacjonuje swój kilkudniowy pobyt u jednego z naszych wschodnich sąsiadów.

Dr Maciej Kochański obszernie opowie o wyjazdowych zajęciach studentek Kosmetologii do Lądka-Zdroju i Lázně Jeseník, a dr Jarosław Fugiel przedstawi starania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocawiu o uzyskanie zaszczytnego Logo „Human Resources Excellence in Research”.
Zatem Szanowni Państwo, w przerwie miedzy jednym a drugim balem, zachęcam do lektury styczniowego newslettera.

L.P.


Archiwum newsletterów