Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Za nami XIII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży, zarazem pierwsze online

Za nami XIII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży, zarazem pierwsze online

Za nami XIII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży, zarazem pierwsze online. Dnia 6. czerwca odbyły się e-Onkoigrzyska.

Uroczyste otwarcie odbyło się na platformie ZOOM i było zgodne z ceremoniałem olimpijskim. Tradycyjnie już w inauguracji towarzyszyła nam orkiestra komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na maszt została wciągnięta olimpijska flaga, zapalono olimpijski znicz, a w imieniu wszystkich zawodników ślubowanie złożyła Dominika Kluczka. Wszyscy uczestnicy XIII Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży (e-Onkoigrzysk) zostali przywitani również przez JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Prof. Andrzeja Rokitę oraz Kierownika Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu – Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej – Prof. Alicję Chybicką.

Marzeniem twórcy igrzysk olimpijskich - Pierre’a de Coubertina – było włączenie w igrzyska olimpijskie również dyscyplin niesportowych. Cel ten udało się zrealizować w latach 1912-1948. Wraz ze sportowymi igrzyskami olimpijskimi odbywał się Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury. Nasze tegoroczne Onkoigrzyska również połączyły sport i sztukę. Odbyły się zawody lekkoatletyczne: bieg wahadłowy, skok w dal z miejsca oraz rzut piłeczką do celu. Wszyscy uczestnicy otrzymali filmy instruktażowe, by móc w swoich domach przystąpić do poszczególnych konkurencji. Odbył się również konkurs plastyczny #Onkoigrzyska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!