Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Renata Mauer-Różnańska nagrodzona w PKOL

Renata Mauer-Różnańska nagrodzona w PKOL

W minionym tygodniu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego miało miejsce wydarzenie podsumowujące XXI edycję konkursu „Trenerka Roku”, organizowanego przez Komisję Sportu Kobiet przy PKOl.

Bardzo miło nam zakomunikować, że w gronie nagrodzonych znalazła się mgr Renata Mauer-Różańska, wykładowca naszej Akademii,  3-krotna medalistka olimpijska (2x złoty medal, 1x brązowy) w strzelectwie sportowym, multimedalistka mistrzostw świata, Europy i Polski, zwyciężczyni Pucharów Świata, która otrzymała główną nagrodę w kategorii „Promowanie sportu kobiet”. Równorzędną nagrodę w tej samej kategorii otrzymała Pani dr hab. Teresa Socha, prof. AWF Katowice.

Pani Renata Mauer-Różańska jest współorganizatorką „Dolnośląskiego pikniku olimpijskiego” i spotkań opłatkowych dla olimpijczyków w ramach Regionalnej Rady Olimpijskiej, której jest wiceprezesem. Bierze udział w licznych spotkaniach z dziećmi i młodzieżą szkolną. Jest także honorową obywatelką Wrocławia. To wielkie wyróżnienie dla Pani Renaty Mauer-Różańskiej i dla naszej Akademii.

Podczas wydarzenia gratulacje Pani Renacie Mauer-Różańskiej złożyli obecni pracownicy naszej Akademii, dr Ireneusz Cichy (Prorektor ds. Organizacyjnych i Współpracy z Otoczeniem) i mgr Andrzej Kijowski (Prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i wieloletni trener nagrodzonej).

Wśród nagrodzonych byli także:

  • Iwona Baumgart – Trenerka roku 2021,
  • Tomasz Kryk – Nagroda główna za osiągnięcia w pracy trenerskiej z zawodniczkami w 2021,
  • Edward Bugała – Nagroda główna za całokształt pracy z zawodniczkami,
  • Iwona Mydlarz-Chruścińska (łyżwiarstwo figurowe) - Wyróżnienie „za całokształt pracy trenerskiej z zawodniczkami”,
  • I Forum Kobiet Sportu - Wyróżnienie w kategorii „Promowanie sportu kobiet”,
  • dr hab. Anna Szumilewicz, prof. AWFiS Gdańsk - Wyróżnienie w kategorii „za promowanie sportu kobiet”.

Wszystkim nagrodzonym, którzy w tak szczególny sposób wspierają działalność sportową kobiet, serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Więcej: