Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Piłkarska reprezentacja AWF Wrocław w Futsalu Akademickim Mistrzem Polski Studentów Pierwszego Roku!

Piłkarska reprezentacja AWF Wrocław w Futsalu Akademickim Mistrzem Polski Studentów Pierwszego Roku!

Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu złożona ze studentów I roku, w dniach od 4.12-6.12.2020 r. wzięła udział w XI Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. W turnieju, który odbył się w Wilkasach uczestniczyło 8 najlepszych drużyn z całej Polski, wyłonionych poprzez eliminacje regionalne. Swoje zmagania nasi studenci rozpoczęli w sobotę tj. 5.12, gdzie rywalizowali z reprezentacjami akademickimi z Gdańska, Łodzi i Poznania. Wygrywając dwa pierwsze mecze i jeden remisując, zajęli pierwsze miejsce w grupie, co skutkowało awansem do strefy medalowej. Kolejnego dnia, na futsalistów z Wrocławia w półfinale czekała drużyna z Lublina. Po bardzo zaciętym meczu, nasi studenci zwyciężyli 1:0. Do meczu o złoty medal przystąpili z ogromną motywacją i chęcią zwycięstwa. W finale spotkali się z Akademią Wychowania Fizycznego z Krakowa, która reprezentowała zbliżony poziom sportowy. Bój o prymat zakończył się sukcesem. Reprezentacja AWF Wrocław pokonała studentów z Krakowa 3:1. Warto podkreślić, że Reprezentanci AWF Wrocław turniej zakończyli bez porażki, w dodatku okazali się najlepsi w ataku zdobywając 11 bramek, oraz najlepsi w obronie tracąc zaledwie trzy bramki w całym turnieju. Królem strzelców naszej drużyny został Szymon Cukier zdobywając 6 bramek.

Jest to już trzeci medal zdobyty przez naszą Uczelnię na Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku. Po złotym (2013 – trener Paweł Wolański) i srebrnym (2016 – trener Piotr Wysoczański) medalu, przyszedł czas po raz kolejny na najwyższy stopień podium.

Cały turniej trener naszej drużyny skomentował: „Jestem bardzo zadowolony z naszych chłopaków. Osiągnęliśmy coś niesamowitego, coś co na lata zostaje w pamięci, zostaliśmy Akademickim Mistrzem Polski. Jeszcze to do nas nie dociera, nie jesteśmy w stanie w to uwierzyć. W związku z panującą sytuacją pandemiczną nie mogliśmy regularnie trenować, lecz to nam nie przeszkodziło, aby umiejętnościami piłkarskimi i ogromnym zaangażowaniem osiągnąć sukces”.

Reprezentacja stworzona ze studentów różnych kierunków grających w różnych klubach, pokazała, że na boisku i po za nim są zwartym kolektywem, co przyczyniło się do zdobycia mistrzostwa. Pokazała, że potrafi grać w futsal, w każdym meczu narzucając przeciwnikom swój styl gry, utrzymując inicjatywę na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

W tym miejscu należą się podziękowania każdemu zawodnikowi z osobna za walkę
i zaangażowanie, oraz Władzom Uczelni za umożliwienie i pomoc w realizacji marzeń każdego studenta jakim jest Akademickie Mistrzostwo Polski.

Reprezentanci AWF Wrocław biorący udział w Igrzyskach:

Kacper Czapran, Szymon Cukier, Kacper Filip, Filip Radomski, Adam Moczurad, Michał Czykieta, Krystian Pabiniak, Tomasz Woszczyk, Tomasz Tracz, Jan Leończyk.

Droga do mistrzostwa

 • AWF Wrocław 2-0 AWF Gdańsk
  Strzelcy: Cukier, Moczurad
 • AWF Wrocław 4-1 Uniwersytet Łódzki
  Strzelcy: Cukier x3, Moczurad
 • AWF Wrocław 1-1 UAM Poznań
  Strzelcy: Czykieta
 • AWF Wrocław 1-0 Politechnika Lubuska
  Strzelcy: Leończyk
 • AWF Wrocław 3-1 AWF Kraków
  Strzelcy: Cukier x2, Moczurad

Trener Reprezentacji AWF Wrocław: Daniel Dudek

Koordynator Ligi Międzyuczelnianej Piłki Nożnej AWF Wrocław: dr Jarosław Nosal

Opiekun z ramienia uczelni: Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego: dr Agnieszka Pisula-Lewandowska