Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla zespołu pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF za „Znaczące osiągnięcie w zakresie działalności wdrożeniowej”

Podczas uroczystości w dniu 19 lutego 2020 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, wręczono Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 5 kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w zakresie działalności dydaktycznej, działalności wdrożeniowej i działalności organizacyjnej.

Miło nam zakomunikować, że w gronie nagrodzonych znaleźli się pracownicy naszej Uczelni. Nagrodę zespołową za „Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej” związane z komercjalizacją wyników badań z wykorzystaniem piłek edukacyjnych i sprzedaż licencji na dystrybucję piłek edukacyjnych EDUball / BRAINball firmie z USA, otrzymali:

  • dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF,
  • dr Ireneusz Cichy,
  • dr Tadeusz Rzepa
  • Marek Nowicki

Podczas uroczystości, która po raz  pierwszy, symbolicznie w Toruniu, w dniu rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika odbywała się w ramach, nowo powołanego Święta Nauki Polskiej, poznaliśmy również laureatów Nagród Prezesa Rady Ministrów – przyznawanych za wyróżnione rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową. Swoje wyróżnienia wręczył także Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Po Gali odbył się pokaz widowiska „Opera matematyczna – Paradoksalny Rozkład Sfery” w reż. Romana Kołakowskiego.  Była to opowieść o losach twórców Lwowskiej Szkoły Matematycznej. Głównym bohaterem i jednym z założycieli szkoły jest Stefan Banach, który zabiera widza w osobistą podróż, rozgrywającą się na tle przełomowych wydarzeń dwudziestowiecznej Europy.