Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Zespół Pieśni i Tańca AWF “Kalina”na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Rumunii

05.08

Zespół Pieśni i Tańca AWF “Kalina” wrócił właśnie z Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Rumunii, który odbywał się w Aiud pomiedzy 28 lipca a 1 sierpnia b.r.

X edycja tego festiwalu organizowana była przez miasto Aiud przy współpracy Centrum Kulturalnego Augustin Bena z Alba Julia. Do udziału w festiwalu zaproszono 11 zespołów – reprezentujących  8 krajów: Bułgarię, Serbię, Macedonię Płn., Turcję, Meksyk, Słowację, Polskę i gospodarzy - Rumunię.

Program festiwalu obejmował przede wszystkim  koncerty na scenie festiwalowej ale również  bogaty program towarzyszący, jak spotkania oficjalne z władzami miasta, sesje fotograficzne i filmowe, zwiedzanie miasta i ciekawych miejsc historycznych miejsc regionu, jak n.p. Alba Julia. Ciekawym punktem programu festiwalu były też wieczory narodowe - spotkania integracyjne prowadzone kolejno przez zespoły, które prowadziły animacje taneczno-wokalne oraz przygotowywały i częstowały gości swoimi narodowymi przysmakami.

Reprezentujący na festiwalu Polskę na festiwalu ZPiT AWF Kalina zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności tańce śląskie, rzeszowskie oraz sądeckie.