Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

25.03

Po raz dwudziesty czwarty stajemy przed wyzwaniem zorganizowania ciekawych propozycji popularyzujących osiągnięcia nauki w ramach organizacji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Po raz drugi czeka nas wyjątkowa próba zorganizowania zajęć online. Ostateczna decyzja Kolegium Rektorów zostanie podjęta podczas marcowego posiedzenia (po 19 marca), jednak biorąc pod uwagę sytuację na świecie i w kraju nastawiamy się na organizację zajęć online z możliwością (choć zapewne w ograniczonym zakresie jeśli już) przeprowadzenia ich w kontakcie bezpośrednim. Nie odbędą się zatem duże imprezy takie jak Park Wiedzy, Pielgrzymka Po Dzielnicy Czterech Świątyń, wykład prof. Miodka, Inauguracja. Część z nich postaramy się przeprowadzić online, jak w ubiegłym roku. Podsumowując - planujemy zajęcia online, a jeśli we wrześniu, październiku sytuacja się zmieni, wtedy możemy przestawić się na zajęcia stacjonarne, na pewno z ograniczeniami i w reżimie sanitarnym, o ile Rektorzy zezwolą. O decyzjach Kolegium Rektorów będziemy Państwa informować jak tylko zostaną podjęte.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie: Od science fiction do Science

Hasłem rozwijającym główne motto wybrano: "Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka”

W załączeniu przekazujemy formularz zgłaszania wydarzeń oraz dodatkowo wykaz dziedzin naukowych (w ubiegłym roku niektóre dyscypliny były mylnie przypisane do innych dziedzin, bardzo proszę uczulić prowadzących na ten fakt).

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 kwietnia (piątek).

Bardzo prosimy o dopilnowanie terminu.

Koordynatorów uczelnianych prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 9 kwietnia:

1. Imprez uczelnianych - do biura DFN
  2. Imprez w regionie - do prof. Jadwigi Sołoducho jadwiga.soloducho@pwr.edu.pl (do wiadomości do biura)
  3. Interaktywnych pokazów w szkołach - do prof. Ireny Maliszewskiej irena.helena.maliszewska@pwr.edu.pl (do wiadomości do biura)

Koordynatorów regionalnych prosimy o jak najszybsze przesłanie programu po wybraniu przesłanych propozycji.

Przypominamy także, że Biuro nie przyjmuje pojedynczych zgłoszeń od prowadzących, zgłoszenie powinno być przesłane do koordynatora uczelnianego/regionalnego, który następnie przesyła komplet zgłoszeń do Biura. Kolejne zgłoszenia wysłane po terminie powinny być dołączane do korekt.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Łączę pozdrowienia

Wioletta Dziubek-Rogowska