Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

XIV Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży - relacja

13.06

XIV Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży już za nami. Jak co roku, emocje, wzruszenia, ale i piękna, radosna sportowa zabawa najmłodszych wypełniła obiekty naszej Uczelni. W tym roku wydarzenie miało charakter hybrydowy, mali Sportowcy mogli wziąć udział w konkurencjach zorganizowanych na terenach rekreacyjnych przy budynku P5.

Uroczyste otwarcie Onkoigrzysk o godz. 10.00 rozpoczęło się przywitaniem wszystkich zawodników i obecnych podczas wydarzenia Honorowych Gości, wśród których byli m.in. dr Ireneusz Cichy (Prorektor ds. Organizacyjnych i Współpracy z Otoczeniem), prof. Alicja Chybicka (kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei USK we Wrocławiu), Czesław Olczyk (z-ca Kanclerza Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu), Marzena Zwolińska (Dyrektor Makroregionu Zachodniego Santander Bank).

Muzyczną oprawę zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Tradycyjnie mogliśmy oglądać wciągnięcie olimpijskiej flagi na maszt, tym razem przez Julka i Maję, przy asyście siatkarek Volley Wrocław, odczytanie przysięgi olimpijskiej przez Gabrysię oraz zapalenie znicza olimpijskiego przez Kubę, które oficjalnie rozpoczęło wydarzenie.

Zanim rozpoczęto zawody wszyscy mogli zobaczyć pokaz konny Straży Miejskiej Wrocławia oraz pokaz żonglerki piłką nożną w wykonaniu studenta naszej Uczelni.

Zorganizowano dla naszych wspaniałych, małych zawodników następujące konkurencje: skok w dal, bieg wahadłowy, rzut piłeczką do celu, żonglerka piłką, kręgle piłkarskie oraz konkurs plastyczny #Onkoigrzyska. Dodatkowo wszyscy mogli sprawdzić się w polskich grach rekreacyjnych.

Zwycięzcami byli dzisiaj wszyscy, którzy mimo trudności podjęli się udziału w sportowych wydarzeniach. Wręczone laureatom medale nadały dodatkowego, wzniosłego charakteru całej imprezie.

Dziękujemy za pomoc wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia imprezy, naszym Gościom, Przyjaciołom i Sponsorom Onkoigrzysk  (Boramex, Canon, Elektrotim, Mamut, Orkiestra komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Pizza da Giuseppe, Prokom System, Santander Bank, Santander Fundacja, Straż Miejska Wrocławia, Tim, Vita Polimers Poland, Volvo, WKS Śląsk, Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku), reprezentantkom Volley Wrocław, wolontariuszom, studentom oraz  pracownikom Uczelni. Wszystkim, którzy okazali wielkie serce.  Dzięki Waszej pomocy, mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, naszych bohaterów.

Jak zawsze najmocniej dziękujemy głównym Organizatorom, którzy od lat z pełnym oddaniem i ogromnym sercem przygotowują całość wydarzenia: prof. Markowi Woźniewskiemu, prof. Iwonie Malickiej oraz dr Katarzynie Siewierskiej.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Fotoreportaż, fot. Nowak Andrzej