Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Trwają szkolenia dla nauczycieli, realizowane w ramach projektu „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”

15.07

Od 17 czerwca rozpoczęły się w naszej Akademii szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, realizowane i finansowane w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”.

Jest to program  Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowany we współpracy z wszystkimi Akademiami Wychowania Fizycznego w Polsce:

• Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie,
  • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - Słoneczna Uczelnia,
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach,
  • AWF Poznań - Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu
  • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Celem programu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po przerwie od zorganizowanych zajęć z aktywności ruchowej, spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Nauczyciele uczestniczący w szkoleniach, po ich zakończeniu uzyskują certyfikaty uprawniające ich do realizacji w swoich szkołach II etapu projektu, czyli zajęć ruchowych dla uczniów tzw. Sport Klubów.

Ośmiogodzinne szkolenia zostały podzielone na część teoretyczną (zdrowotną i psychologiczną) oraz praktyczną (4 godziny). Każdy uczestnik otrzymuje wszystkie materiały szkoleniowe na dysku przenośnym oraz certyfikat potwierdzający podwyższenie kompetencji. Są jeszcze wolne terminy w sierpniu i we wrześniu oraz pierwszych tygodniach października (23.08 – 24.08.2021 r. 6.09 – 15.10.2021 r.).

Koordynatorem Projektu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest Rektor prof. dr hab. Andrzej Rokita.

Szkolenia dla nauczycieli z województw dolnośląskiego i opolskiego prowadzą specjaliści z AWF Wrocław:

• w zakresie „aspektów zdrowotnych”:
    dr Anna Broniecka, dr Katarzyna Barczyk-Pawelec, dr Katarzyna Bulińska, dr hab. Agnieszka Chwałczyńska, dr Arletta Hawrylak, dr hab. Joanna Kowalska, prof. AWF, prof. dr. hab. Krzysztof Sobiech, dr Dorota Wójtowicz, dr Agnieszka Zygmont;
  • w zakresie „Aspektów psychologicznych”:
    dr Katarzyna Bukowska, dr Mirosława Marks, mgr Anna Mierzyńska, prof. dr hab. Małgorzata Sekułowicz;
  • w zakresie „Warsztatów metodycznych”:
    dr Beata Blachura, dr Wiesław Błach, dr Katarzyna Bulińska, mgr Magdalena Chanas, dr Ireneusz Cichy, dr Piotr Cych, dr Andrzej Dudkowski, dr Jacek Grobelny, mgr Magdalena Jonkisz-Gawrońska, dr Krzysztof Kałużny, dr Małgorzata Kałwa, dr Marta Koszczyc, dr Małgorzata Krzak, dr Rafał Kubacki, dr Regina Kumala, dr Weronika Machowska-Krupa, dr Anna Malska-Śmiałowska, dr Jarosław Maśliński, dr Tadeusz Niebudek, dr Paweł Piepiora, dr Paweł Posłuszny, dr Marek Popowczak, dr hab. Alicja Rutkowska–Kucharska prof. AWF, dr Urszula Szczepanik, dr Marcin Ściślak, dr hab. Małgorzata Sobera prof. AWF, dr Sara Wawrzyniak, dr Agnieszka Wójcik-Grzyb, dr Piotr Zarzycki.

Fotoreportaż, fot. Archiwum AWF Wrocław