Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Szczepienia dla studentów

Zdaj egzamin z odpowiedzialności i zaszczep się

Od 4 maja wszyscy studenci wrocławskich uczelni będą mogli rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. Rektorzy uczelni wrocławskich apelują: skorzystajcie z tej możliwości, bo upowszechnienie szczepień jest kluczowe dla powrotu do zajęć stacjonarnych.

We Wrocławiu studiuje około 80 tysięcy osób. Większość z nich w wyniku pandemii ostatni rok spędziła poza murami uczelni, na zajęciach zdalnych. Otwarcie Narodowego Programu Szczepień dla młodszych roczników daje szansę na powrót do akademickiej normalności.

4 maja z możliwości rejestracji na szczepienia będą mogły skorzystać osoby między 18 a 29 rokiem życia, które wyraziły chęć zaszczepienia w I kwartale 2021 za pośrednictwem serwisu pacjent.gov.pl. W kolejnych dniach otwarta zostanie rejestracja dla poszczególnych roczników, zaczynając od rocznika 1990-1991 w dniu 5 maja, aż do 9 maja, gdy na szczepienie będą mogły zarejestrować się osoby urodzone w latach 2002-2003.

Harmonogram szczepień dla studentów:

• 4 maja – roczniki 1988-1989 oraz osoby w wieku 18-29 lat, które wcześniej wyraziły chęć szczepienia
  • 5 maja – roczniki 1990-1991,
  • 6 maja – roczniki 1992-1993,
  • 7 maja – roczniki 1994-1996,
  • 8 maja – roczniki 1997-1999,
  • 9 maja – roczniki 2000-2003

Studenci, którzy zdecydują się na szczepienie, dołączą do nauczycieli akademickich oraz studentów z grupy 0, którzy mogli zaszczepić się wcześniej. Rozpowszechnienie szczepień w całym środowisku akademickim ma kluczowe znaczenie dla powrotu do zajęć stacjonarnych, a szczególną rolę odgrywa jego najliczniejsza grupa, czyli studenci.

Uczelnie Wrocławia w tym względzie mówią jednym głosem: studenci, zaszczepcie się w imię odpowiedzialności za zdrowie własne, swoich bliskich, koleżanek i kolegów, oraz by przyspieszyć nasz wspólny powrót w mury uczelni.

Jak się zapisać na szczepienie?

• infolinia 989,
  • online przez e-Rejestrację,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie),