Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Święto Nauki we Wrocławiu

16.11

Przypadające na 15 listopada Święto Nauki we Wrocławiu jest upamiętnieniem pierwszego w powojennym Wrocławiu wykładu inauguracyjnego, wygłoszonego przez prof.  Kazimierza Idaszewskiego na Politechnice i Uniwersytecie.

Przedstawiciele Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, w towarzystwie władz regionalnych i lokalnych, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych Profesorów Lwowskich, a także pod tablicami u (ul. Kleczkowska i ul. Sądowa) upamiętniającymi Profesorów Krakowskich, więzionych we Wrocławiu w 1939 r. 

W ramach obchodów Święta Nauki Wrocławia o godzinie 16:00 w Oratorium Marianum  na Uniwersytecie Wrocławskim odbyło się otwarte posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Podczas spotkania wręczono Nagrodę KRUWiO im. profesora Józefa Dudka za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego profesorowi Krzysztofowi Simonowi, dolnośląskiemu konsultantowi do spraw chorób zakaźnych, ordynatorowi oddziału zakaźnego w Szpitalu im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Wręczono także Nagrodę KRUWiO Panu Januszowi Rybakowi, Prezydentowi Dolnośląskiego Klubu Kapitału, za  szczególne działania na rzecz wrocławskiego środowiska akademickiego, jak również dyplomy laureatom Studenckiego Programu Stypendialnego – Stypendium dla doktorantów.

 

Obchody Święta Nauki we Wrocławiu zwieńczył koncert symfoniczny w Narodowym Forum Muzyki.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak