Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Spotkanie w Centrum Olimpijskim z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dr. Thomasem Bachem

18.11

16 listopada, na zaproszenie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego (DHC naszej Akademii) Rektor, Prof. Andrzej Rokita w towarzystwie dr. Ireneusza Cichego, Prorektora ds. Organizacyjnych i Współpracy z Otoczeniem, mgr Natalii Danek (Przewodnicząca Samorządu Doktorantów) oraz Katarzyny Mroczkowskiej (Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studentów) wzięli udział w spotkaniu z dr. Thomasem Bachem, Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Spotkanie odbyło się w siedzibie PKOl w Warszawie. Podczas spotkania przedstawiciele naszej Akademii zaprezentowali Uczelnię: jej działalność w obszarze naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym, historię, realizowane przedmioty w odniesieniu do edukacji olimpijskiej, a także przedstawili pracowników, absolwentów i studentów (Olimpijczyków).

Uczestnicy spotkania wysłuchali także prezentacji czterech zaproszonych szkół, które związane są z ruchem olimpijskim: Szkoły Podstawowej im. Pierre’a de Coubertin w Budach Siennickich, Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie, Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 26 STO im. Jigoro Kano w Warszawie.

Podczas spotkania zaprezentowano także Prezydentowi Bachowi działalność kulturalno-edukacyjną Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także inicjatywę dotyczącą Fair Play #BiegFairPlayPKOl. Odbył się także pokaz Judo, w którym udział wzięli młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Olimpijczyk Włocławek prowadzeni przez srebrną medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Atlanty, Panią Anetę Szczepańską.

Spotkanie zakończyło się wystąpieniem Prezydenta MKOl Pana dr. Thomasa Bacha, który w bardzo wyczerpujący sposób odniósł się do prezentacji Szkół i naszej Akademii. Prezydent Bach był pod dużym wrażeniem działalności PKOl i współpracujących z nim jednostek. Na zakończenie spotkania Prezydent odpowiadał na pytania uczestników i podzielił się bardzo ciekawą historią z jego dzieciństwa, dotyczącą wyboru dyscypliny sportowej. Po spotkaniu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia w Centrum Olimpijskim.

W uroczystym spotkaniu udział wzięli członkowie delegacji MKOl: Joanna Zipser-Graves – Head of NOC Management and Knowledge Sharing, Olympic Solidarity, Mark Adams – Spokesman Services Director, Marina Baramia – IOC Chief of Protocol and PA to the IOC President, Greg Martin – Production & Management, a także: Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Adam Krzesiński – Sekretarz Generalny PKOl, Iwona Łotysz – zastępca Sekretarza Generalnego PKOl, Kajetan Hądzelek – Prezes Fundacji „Komitet Pierre’a de Coubertin w Polsce”, Hanna Wawrowska – Przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl, Jacek Zawadka – Prezes Polskiego Związku Judo, Sławomir Majcher – dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Urszula Jankowska – członkini Zespołu Metodycznego w Instytucie Sportu oraz medaliści polscy olimpijscy i olimpijczycy: Janusz Pyciak-Peciak (mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym), Dariusz Goździak (mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym), Agnieszka Kobus-Zawojska (srebrna i brązowa medalistka olimpijska w wioślarstwie), Luiza Złotkowska (srebrna i brązowa medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim) Aneta Szczepańska (brązowa medalistka w judo), Iwona Marcinkiewicz (brązowa medalistka w łucznictwie), Marian Sypniewski (dwukrotny brązowy medalista w szermierce).

Fotoreportaż, fot. Szymon Sikora