Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Rejestracja na szczepienia - pytania i odpowiedzi

Kto może się zarejestrować na szczepienia od 15 lutego br.?

• Nauczyciele wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia, w tym również ci, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni.
  • Nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia.

UWAGA! Na szczepienie mogą zarejestrować się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003.

Którą szczepionką będą szczepieni nauczyciele?

• Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów nauczycielom poniżej 65. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca.

Nauczyciel pracuje w kilku szkołach/uczelniach, która z nich może go zgłosić na szczepienie?

• Nauczyciel, który pracuje w więcej niż jednej szkole/uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną szkołą/uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej placówce. Rekomendujemy tę, która jest podstawowym miejscem pracy.

Kto jest odpowiedzialny za zgłoszenie nauczycieli na szczepienie?

• Za zapisy odpowiedzialni są dyrektorzy szkół na tych samych zasadach jak w I turze dla nauczycieli klas I-III oraz rektorzy uczelni. Rektorzy powinni wybrać koordynatorów uczelnianych. Sposób prowadzenia zapisów należy do autonomicznej decyzji uczelni.

Czy szkoła/uczelnia będzie mogła wybrać sobie szpital, w którym chce szczepić nauczycieli?

• Dyrektorzy oraz Rektorzy będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Od kiedy będzie dostępny formularz zgłoszeniowy na szczepienia?

• Formularz będzie udostępniony 15 lutego br. Zgłoszenia będzie można przesyłać do czwartku, 18 lutego br.

Gdzie będą przekazywane dane z formularza?

• Zestawienia będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień.

Kto będzie informował o terminach szczepień?

• Wskazany w formularzu szpital lub placówka będzie kontaktować się bezpośrednio z dyrektorem szkoły lub placówki, albo inną osobą wskazaną do kontaktu w formularzu, w celu ustalenia daty i godziny szczepienia.

Gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat wypełniania formularza?

• W poniedziałek, 15 lutego br. koordynatorom uczelni do spraw rejestracji zostanie zorganizowane przez OPI PIB webinarium dotyczące metody i sposobu przesyłania danych do formularza.
    Dyrektorzy szkół zgłaszają nauczycieli na tych samych zasadach, co w I turze czyli za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej.

Kto może rejestrować się w ramach szczepień dla nauczycieli akademickich?

• Wcześniejsze informacje mówiły o wieku poniżej 60. roku życia. Czy to się zmieniło?Na szczepienie mogą zarejestrować się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003. Zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów zakres wiekowy nauczycieli został rozszerzony o osoby do 65. roku życia.

Co z pozostałymi nauczycielami?

• Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie. O terminie i sposobie rejestracji będziemy informować.

Co z rejestracją na szczepienia dla pracowników administracji?

• Pamiętamy o nich. Staramy się, aby mogli zostać jak najszybciej zaszczepieni. Informację na ten temat przekażemy jak tylko będą już konkretne decyzje.

Czy nauczyciel przebywający na zwolnieniu będzie mógł być zgłoszony?

• Na listach nie będzie również nauczycieli, którzy mają zaznaczoną w SIO długotrwałą nieobecność (powyżej 25 czerwca br.)

Do kiedy będzie dostępny formularz zgłoszeniowy?

• Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do czwartku, 18 lutego br.

Jak nauczyciel ma się przygotować na szczepienie?

• W dniu wyznaczonego terminu nauczyciel musi pamiętać, aby jadąc na szczepienie wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz długopis. W punkcie szczepień nauczyciel będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety.

Czy rektor musi wybrać z listy punktów szczepień tylko jedną placówkę?

• Nie. Rektor może wybrać więcej niż jeden punkt szczepień.

Czy nauczyciel akademicki będący na urlopie naukowym może się zgłosić do rejestracji?

• Tak. Posiadanie statusu nauczyciela akademickiego lub innej osoby prowadzącej zajęcia daje prawo do rejestracji w uczelni do programu szczepień.