Notice: Undefined index: id (/var/www/html/lib/Wego/Twig/Extensions/Wego.php: 503)

Notice: Undefined index: id (/var/www/html/lib/Wego/Twig/Extensions/Wego.php: 504)

Notice: Undefined index: id (/var/www/html/lib/Wego/Twig/Extensions/Wego.php: 503)

Notice: Undefined index: id (/var/www/html/lib/Wego/Twig/Extensions/Wego.php: 504)

Profesor Jan Chmura Doktorem Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach | Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Profesor Jan Chmura Doktorem Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

11.10

8 października 2021 roku, podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, odbyła się ceremonia wręczenia najwyższej godności akademickiej, Doktoratu Honoris Causa katowickiej uczelni, Panu prof. dr. hab. Janowi Chmurze.  Niewątpliwie dla Pana Profesora, jego rodziny i najbliższych a przede wszystkim dla społeczności Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu była to wzruszająca i podniosła uroczystość. Profesorowi Chmurze towarzyszyła nie tylko najbliższa rodzina, ale też liczna reprezentacja naszej Akademii z JM Rektorem, profesorem Andrzejem Rokitą na czele, a także wielu przyjaciół m.in. z rodzinnego Strzegomia.

Liczne więzi naukowe, dydaktyczne, organizacyjne, a także przyjacielskie wiążą Pana prof. Jana Chmurę z katowicką AWF - pięknie podkreślił to w laudacji prof. Adam Zając, który wnioskował o nadanie profesorowi godności doktora honoris causa. W przedstawionej przez Pana Profesora laudacji znalazły się odniesienia: do pracy zawodowej Pana prof. Jana Chmury w AWF Katowice, do pracy w naszej Akademii, w których przeszedł wiele szczebli rozwoju kariery naukowej i organizacyjnej. Zwrócił także uwagę na działalność naukową Pana Profesora w połączeniu z pasję do biegów długich.

Podczas wykładu, Doktor honoris causa – Prof. Jan Chmura podkreślał wieloletnią współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wyraźnie wzruszony nasz Pan Profesor „Maratończyk”, dziękował swoim najbliższym i gościom zgromadzonym w Auli im. Lechosława Deca. W trakcie wykładu, nie zabrakło również odniesienia do progu psychomotorycznego zmęczenia, ludzkich możliwości wysiłkowych oraz realizacji cyklu badań, które Pan Profesor prowadził na sobie w trakcie zdobywania korony maratonów Ziemi. Wyraźnie wzruszony Pan prof. Jan Chmura długo odbierał gratulacje.

Dla Pana Profesora Jana Chmury to już drugie, wielkie wyróżnienie w ostatnich tygodniach. Przypomnijmy, 24 września br., podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 w naszej Akademii, Pan Profesor odebrał najwyższe wyróżnienie naszej Alma Matris – Laur Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Panie Profesorze serdecznie gratulujemy tych wspaniałych wyróżnień!!!

Fotoreportaż, fot. Nowak Andrzej