Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Nie żyje dr hab. Wojciech Przybylski, prof. AWFiS

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy,
że 8.01.2021 r. zmarł

dr hab. Wojciech Przybylski, prof. AWFiS

rektor dwóch kadencji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
i jej wieloletni pracownik

Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia składają

Rektor, Senat
oraz cała społeczność
Akademii Wychowania Fizycznego we WRocławiu

foto: Grzegorz MehringProfesor Wojciech Przybylski urodził się 7 sierpnia 1939 roku w Tczewie. Studiował w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz w Uniwersytecie Warszawskim. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1987 roku w Uniwersytecie Gdańskim, zaś w 1999 roku stopień doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej w Narodowym Uniwersytecie WFiS w Kijowie. W latach 1977-1980 był kierownikiem Zakładu Zespołowych Gier Sportowych, a w latach 1999-2002 kierownikiem Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych; od 2002 roku kierował Zakładem Teorii i Metodyki Piłki Nożnej, zaś od 2007 do 2008 roku Katedrą Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych. Od 1999 do 2002 roku był dziekanem Wydziału Wychowania Fizycznego, zaś od 2002 do 2008 roku rektorem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Profesor Wojciech Przybylski pełnił również funkcję trenera piłkarzy Stoczniowca Gdańsk, Bałtyku Gdynia oraz Lechii Gdańsk. Od 2007 roku zasiadał w Gdańskiej Radzie Sportu jako jej przewodniczący.

Źródło: http://awf.gda.pl/