Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – podsumowanie

26.06

W dniach 24.06-26.06 br. w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięli studenci Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i jej absolwenci i jednocześnie, zawodnicy KS AZS-AWF[IC1]  Wrocław.

Sukcesy osiągnęli obecni studenci AWF we Wrocławiu, ale także nasi absolwenci.

W drugim dniu Mistrzostw niesamowity sukces odniosła nasza studentka Natalia Kaczmarek - w finale biegu na 400 m w fantastyczny sposób wywalczyła złoto.

Ogromny sukces odniosła absolwentka AWF we Wrocławiu i zawodniczka KS AZS-AWF Wrocław Joanna Linkiewicz, która w biegu na 400 m przez płotki zdobyła swoje dziewiąte złoto Mistrzostw Polski. Wśród absolwentów AWF we Wrocławiu, II  miejsce zajął Robert Sobera w skocze o tyczce. Pan Robert zapewnił sobie srebro pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,70 m.

W ostatnim dniu mistrzostw brązowy medal w skoku w dal zdobył naszej Uczelni, Mateusz Jopek uzyskując rezultat 7,67 m. Wynik ten jest najlepszym rezultatem w tym sezonie naszego świetnego skoczka w dal (rekord życiowy 7,95 m).

Dziękujemy za emocje i prosimy o więcej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Zestawienie medalistów i uczestników– Studenci, Absolwenci, zawodnicy KS AZS-AWF Wrocław

• Medaliści:
    • 400 m przez płotki, złoto - Joanna Linkiewicz, absolwentka
    • 400 m, złoto - Natalia Kaczmarek, studentka
    • skok w dal, brąz - Mateusz Jopek, student
    • srebro skok  o tyczce - Robert Sobera, absolwent
    • brąz skok o tyczce - Anna Łyko, KS AZS-AWF Wrocław
  • Pozostali zawodnicy:
  • 7 miejsce rzut dyskiem - Patryk Zygmunt, student
  • 4 miejsce 4x100 m – sztafeta kobiet (Jagoda Mierzyńska, studentka; Weronika Chojka, studentka; Anna Pałys, studentka, Adriana Gąsior)

Więcej informacji:

Fot. PAP