Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich oficjalnie członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

07.01

Decyzją Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołano nowych członków zwyczajnych PKOl: Olimpijskie Rady Regionalne – we Wrocławiu, Zachodniopomorską i Kujawsko-Pomorską oraz Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

W pracach Polskiego Komitetu Olimpijskiego KRASP będzie reprezentował Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prof. Andrzej Rokita.

Prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki podkreślił, że "członkostwo zwyczajne KRASP w Polskim Komitecie Olimpijskim znacząco wzmocni Ruch Olimpijski i pozwoli efektywniej działać w zakresie rozwoju osobistego zawodników wyczynowo uprawiających sport. Ponadto Polski Komitet Olimpijski zyska grono eksperckie, które będzie ogromnym wsparciem w zakresie realizacji projektów i inicjatyw edukacyjnych, wydawniczych i naukowych podejmowanych przez PKOl."

"Dziękuję za przyjęcie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich do grona członków zwyczajnych PKOl. Jestem przekonany, że przyniesie to wspólne korzyści obu stronom. Chcemy, żeby mury wszystkich polskich uczelni były otwarte dla wszystkich sportowców. Zależy nam, by kończyli taką uczelnię, jaką chcą, niekoniecznie o profilu sportowym, adekwatną do ich oczekiwań i pozasportowych pasji. Z pewnością współpraca KRASP z Polskim Komitetem Olimpijskim pozwoli lepiej zrozumieć potrzeby sportowców oraz budować ich zawodowe życie i pozycję po zakończeniu sportowej kariery – podkreślił prof. Andrzej Rokita."