Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Kinga Jakubowska, Studentka 1. roku Wydziału Sportu – odkryciem roku plebiscytu „Słowa Sportowego”

13.02

W minioną sobotę tj. 8.02.2020 odbył się Bal Sportowca „Słowa Sportowego”, podczas którego wyróżnieni zostali najpopularniejsi ludzie sportu na Dolnym Śląsku. Nie mogło zabraknąć oczywiście przedstawicieli AWF Wrocław. W kategorii Odkrycie Roku nagrodzona została Kinga Jakubowska, studentka I roku AWF Wrocław na Wydziale Sportu. Kinga Jakubowska jest piłkarką ręczną, grającą na pozycji prawego rozgrywającego w zespole KPR Gminy Kobierzyce. W rozgrywkach piłki ręcznej PGNiG Superliga Kobiet jest postacią bardzo wyróżniającą się – aktualnym liderem w klasyfikacji strzelców. Jej bardzo dobre występy zaowocowały powołaniem do Reprezentacji Polski, a zespół w którym na co dzień występuje walczy o medal Mistrzostw Polski.

Konga Jakubowska Nagroda w plebiscycie na najlepszego zawodnika Dolnego Śląska dla Kingi Jakubowskiej Kinga Jakubowska

Podczas wręczania nagród dla najlepszych sportowców nasza uczelnia również była obecna. Nagrodę dla trzeciej zawodniczki w plebiscycie, tenisistce stołowej Natalii Bajor, wręczył reprezentujący w tym dniu naszą Akademię Pan Prorektor ds. Nauczania, dr hab. Ryszard Bartoszewicz, prof. AWF.

Ryszard Bartoszewicz

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia - http://www.slowosportowe