Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Finał polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2021

14.04

W dniu 10.04.2021 roku Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu gościła finalistów polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2021.
Finał otworzył dr hab Grzegorz Żurek, prof. AWF, koordynator regionalny i juror konkursu, który przywitał pozostałych jurorów, tj prof. dr hab. Elżbietę Pyzę (Uniwersytet Jagielloński), prof. dr hab. Janusza Morysia oraz dr hab. Ilonę Klejbor (Gdański Uniwertsytet Medyczny) oraz przybyłych uczestników finału.

Dwudziestu najlepszych licealistów pochodzących z całej Polski popisywało się swoją wiedzą z zakresu neurobiologii, neuroanatomii, neurofizjologii, biochemii,  medycyny (w tym diagnostyki medycznej) oraz farmakologii. O niezwykle wysokim poziomie konkursu świadczy fakt, iż osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca uzyskały ponad 85% możliwych do zdobycia punktów, odpowiadając na pytania przygotowane na poziomie uniwersyteckim.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody ufundowane przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, zaś najlepsi wygrali indeks na studia medyczne w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym lub Neurobiologię w Uniwersytecie Jagiellońskim, otrzymali także nagrody przygotowane przez sponsorów konkursu: Wydawnictwo Medyczne Edra Urban and Partner oraz Wydawnictwo MedPharm Polska.

W polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2021 kolejność miejsc była następująca:

• I miejsce - Patryk Wekwejt, I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Bema w Ostrołęce
  • II miejsce - Zuzanna Kozielewicz, V LO im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku
  • III miejsce - Stanisław Schlaffke, II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

W imieniu organizatorów dziękuję Władzom Uczelni za zgodę na organizację konkursu w AWF Wrocław, dziękuję też za zaangażowanie w organizację wydarzenia moim koleżankom i kolegom: mgr Annie Serwecie, mgr Izabeli Ubowskiej, dr Pawłowi Posłusznemu oraz mgr Maciejowi Lachowiczowi, jak też innym członkom Studenckiego Koła Naukowego NEUROCOG.

Dr hab. Grzegorz Żurek, prof. AWF