Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

AWF Wrocław na Gali 67. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska

11.01

W czwartek 9. stycznia br. w Centrum Kongresowym Hali Stulecia spotkali się najlepsi sportowcy, trenerzy, działacze, a także osoby związane ze sportem z Dolnego Śląska. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli naszej Akademii, reprezentowanej przez Rektora, prof. Andrzeja Rokitę oraz prof. Juliusza Migasiewicza.

Wśród wyróżnionych znalazły się nasze wspaniałe Studentki: Oliwia Jabłońska, która zajęła wysokie, trzecie miejsce oraz Natalia Kaczmarek, która uplasowała się na szóstym miejscu. Wśród trenerów trzecie miejsce zajął, wielokrotnie nagradzany, Marek Rożej (KS AZS-AWF Wrocław  - trener Natalii Kaczmarek i Joanny Linkiewicz). O kolejności zajmowanych miejsc w plebiscycie decydowali czytelnicy Gazety Wrocławskiej oraz Kapituła, w której składzie znalazło się dwoje pracowników naszej Uczelni, mgr Renata Mauer-Różańska i dr Ireneusz Cichy, którzy również byli obecni na Gali.

Wyróżnienie dla „Drużyny Roku” (sztafeta pływacka  MKS Juvenia Wrocław: Alicja Tchórz, Dominika Sztandera i Kornelia Fiedkiewicz, Alexandra Iwanowska), wręczył Rektor naszej Uczelni prof. Andrzej Rokita, który podczas swojego wystąpienia pogratulował prezesowi i trenerowi sekcji pływackiej MKS Juvenia Wrocław sukcesów indywidualnych i drużynowych ich podopiecznych.  Całe wydarzenie, które po raz kolejny zorganizowane zostało w Centrum Kongresowym, stało na wysokim poziomie, a o oprawę muzyczną zadbał Kłos&Dąbrowski Band. Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkania zakulisowe i rozmowy nie tylko o sporcie. Jesteśmy przekonani, że kolejny plebiscyt, podsumowujący rok olimpijski, będzie co najmniej tak dobry dla sportowców i trenerów związanych z naszą Akademią.

Wyniki 67. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska

Sportowcy:

1. Alicja Tchórz (pływanie)
  2. Paweł Fajdek (lekka atletyka – rzut młotem)
  3. Oliwia Jabłońska (pływanie) – nasza wspaniała Studentka!!!
  4. Lucyna Kornobys (lekka atletyka)
  5. Hubert Hurkacz (tenis ziemny)
  6. Natalia Kaczmarek (lekka atletyka) – również nasza wspaniała Studentka!!!
  7. Maksym Drabik (żużel),
  8. Robert Mkrtchyan (blind football)
  9. Kamila Żuk (biathlon)
  10. Adrian Meronk (golf)

Trenerzy:

1. Grzegorz Widanka (pływanie
  2. Maroš Kováčik (koszykówka)
  3. Marek Rożej (lekka atletyka – trener  Natalii Kaczmarek AZS-AWF Wrocław)
  4. Jolanta Kumor (lekka atletyka)
  5. Lubomir Prask (blind football)

Najbardziej Medialny Sportowiec Roku: Hubert Hurkacz (tenis ziemny)

Drużyna Roku: pływacka sztafeta Juvenii Wrocław.

Odkrycie Roku: Katarzyna i Anna Węgrzyn (tenis stołowy)

Impreza Roku: 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton.

Fotoreportaż, fot. Nowak Andrzej