Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Rekrutacja 2021/2022

REKRUTACJA na rok akademicki 2021/2022 trwa od 1 czerwca 2021 roku, zarejestruj się w Systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK)

Lip
Komunikat w sprawie organizacji parkingu przez AWF we Wrocławiu podczas Speedway Grand Prix 2021

Komunikat w sprawie obsługi parkingu przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu podczas zawodów żużlowych - 2012 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski we Wrocławiu w dniach 30-31.07.2021 r.

Pocovidowa ścieżka zdrowia w Polanicy Zdroju oddana do użytku

W piątek 23. lipca br. w Polanicy-Zdrój została otwarta pierwsza w Polsce „Pocovidowa ścieżka zdrowia”, której pomysłodawcą i autorem jest gmina Polanica-Zdrój, natomiast autorkami ćwiczeń są Pani dr hab. Alicja Rutkowska-Kucharska i Pani dr hab. Małgorzata Sobera z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Lip
Obozy w Olejnicy – reaktywacja po pandemii!!!

Po ubiegłorocznej przerwie w realizacji obozów letnich, spowodowanej pandemią koronawirusa, studenci naszej Akademii wrócili do Ośrodka Dydaktyczno-Sportowego w Olejnicy. Dotychczas odbyły się już dwa obozy dla studentów kierunku wychowanie fizyczne, a aktualnie realizowany jest trzeci obóz dla studentów kierunku turystyka rekreacja.

Lip
Trwają szkolenia dla nauczycieli, realizowane w ramach projektu „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”

Od 17 czerwca rozpoczęły się w naszej Akademii szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, realizowane i finansowane w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”.
Jest to program  Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowany we współpracy z wszystkimi Akademiami Wychowania Fizycznego w Polsce.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Tadeusza Fiłona

W dniu 22.07.2021 r. o godz. 13:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Tadeusza Fiłona na temat: „Stan psychofizyczny oraz ryzyko upadku osób starszych zamieszkujących w opiekuńczym ośrodku pobytu stałego w obserwacji rocznej”.

Dr Wiesław Błach odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Podczas XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo, która odbyła się w dniach 25-26 czerwca w Łodzi, wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk w imieniu prezydenta RP wręczył Złoty Krzyż Zasługi Wiesławowi Błachowi, wybitnemu zawodnikowi judo i olimpijczykowi, pracownikowi Zakładu Dydaktyki Sportu AWF we Wrocławiu. Dr Wiesław Błach pełnił w przeszłości również funkcję Prezesa Polskiego Związku Judo oraz był członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Spotkanie JM Rektora z Opolskim Kuratorem Oświaty

W minionym tygodniu Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prof. dr hab. Andrzej Rokita spotkał się z Opolskim Kuratorem Oświaty Panem Michałem Siekiem. Spotkanie dotyczyło współpracy w ramach realizacji projektu pn. „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”, a także kolejnych przyszłych wspólnych działań.

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – podsumowanie

W dniach 24.06-26.06 br. w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięli zawodnicy reprezentujący Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i KS AZS-AWF Wrocław.

Publiczna obrony rozpraw doktorskich

W dniu 05.07.2021 r. o godz. 13:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Ewy Przysiężnej na temat: „Ocena skuteczności gry terapeutycznej VR TierOne jako metody wspierającej rehabilitację osób po udarze mózgu”