Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się informacjami o niedopuszczeniu jednej z uczestniczek do udziału w Konferencji „Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata”, z uwagi na posłużenie się symbolem Strajku Kobiet,  zarówno Organizator Konferencji, jak i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z całą stanowczością podkreślają, że szanują prawa i wolności obywatelskie, zagwarantowane Konstytucją RP. Sytuacja, która miała miejsce nie miała na celu dyskryminowania kogokolwiek, ani jakichkolwiek poglądów, stanowiła tylko i wyłącznie nieporozumienie.
Za całą sytuację przepraszamy.

dr Ireneusz Cichy
Prorektor ds. Organizacyjnych i Współpracy z Otoczeniem
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Lis
Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję Naukową - Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i Świata

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową AKTYWNOŚĆ RUCHOWA NA OBSZARACH GÓRSKICH POLSKI I ŚWIATA. Zgłosiło się na nią wielu prelegentów z kraju i zagranicy. Wśród nich są naukowcy i praktycy. Mamy nadzieję, że ta interdyscyplinarność pozwoli Państwu odnaleźć wśród wystąpień tematy Was interesujące.

Święto Nauki Wrocławskiej – 75 lat Akademickiego Wrocławia

Jak co roku 15 listopada, upamiętniając początki Akademickiego Wrocławia,  przedstawiciele Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola w towarzystwie Prezydenta Wrocławia, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych Profesorów Lwowskich, a także pod tablicami upamiętniającymi Profesorów Krakowskich, więzionych we Wrocławiu w 1939 r.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Moniki Stanaszek

W dniu 24.11.2020r. o godz. 12.00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Moniki Stanaszek na temat: „Sprawność fizyczna w okresie zimowym u dorosłych mężczyzn o zróżnicowanym poziomie aktywności fizycznej

Lis
Studentka naszej Akademii, Weronika Przybylska, laureatką konkursu Pro Juvenes, w kategorii Student Artysta

W niedzielę 8 listopada odbyła się VIII Gala Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, której celem jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw. Konkurs ten podkreśla również zasługi osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi.

Lis
Student II roku WF - Bartłomiej Zalega - wicemistrzem AMP 2020 w ergometrze wioślarskim!

W dniach 7-8 listopada 2020 w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. W biegu indywidualnym kategorii mężczyzn (MA) student Wydz. WFiS AWF Wrocław - Bartłomiej Zalega  – wywalczył srebrny medal!

Lis
Sprawozdanie z udziału AWF we Wrocławiu w Dolnośląskim Festiwalu Nauki w roku 2020

W dniach 18-23 września odbył się XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki, hasłem przewodnim było „Nauka 2.0”. W związku z decyzją, która zapadła podczas posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, podjętą w oparciu o aktualną sytuację zagrożenia epidemicznego, wszystkie imprezy XXIII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki mogły odbywać się wyłącznie w formie transmisji i spotkań on-line. Dlatego też część pracowników Akademii Wychowania Fizycznego, którzy przygotowali warsztaty/zajęcia praktyczne, musiała zrezygnować z udziału w tych zajęciach.

Lis
Sukces studentów Uniwersytetu Wrocławskiego z udziałem pracowników Wydziału Fizjoterapii AWF

Pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Santander Bank Polska, na najlepszą pracę dyplomową uzyskała praca pt.  "Implementacja systemu gier do rehabilitacji osób z zaburzeniami błędnika za pomocą posturografu". Zwycięzcami zostali Dominik Hawryluk i Izabela Strumecka wraz z promotorem dr Łukaszem Piwowarem. Praca powstała we współpracy z dr hab. Małgorzatą Mraz i  mgr Oliwerem Kahlem z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz dr hab. Leszkiem Czerwoszem z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie. A z efektów tej pracy korzystają pacjenci z zawrotami głowy objęci rehabilitacją w pracowni badawczej Wydziału Fizjoterapii.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Ilony Cięszczyk

W dniu 12.11.2020r. o godz. 13.00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Ilony Cięszczyk na temat: „Identyfikacja relacji zachodzących pomiędzy sportem a mediami”