Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Aktualności

08
Lip
Spotkanie Rektorów Wrocławia i Opola z Wojciechem Murdzkiem, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego

6 lipca miało miejsce spotkanie Rektorów współpracujących w ramach Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, kończące kadencję 2017-2020 podczas którego obecny był Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pan Wojciech Murdzek. Spotkanie odbyło się w Centrum Badawczo-Rozwojowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Pawłowicach. Uczestniczyli w nim także Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz przedstawiciele nauki, biznesu i polityki związani z działalnością KRUWiO. Naszą Akademię reprezentował Rektor Prof. Andrzej Rokita – przewodniczący KRUWiO w nowej kadencji.

06
Lip
Narodowa Reprezentacja Akademicka w AWF Wrocław

3 lipca 2020 r. miało miejsce spotkanie, podczas którego Pani Anna Budzanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazała, w obecności Pana Andrzeja Kraśnickiego, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Pana Mariana Dymalskiego, członka Zarządu Głównego AZS, Panu Prof. Andrzejowi Rokicie, Rektorowi naszej Akademii, decyzję o realizacji zadania pn. Narodowa Reprezentacja Akademicka, które od tego roku będzie realizowane w naszej Uczelni. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu otrzymała na ten cel kwotę 467 tysięcy złotych.
Zadanie to polega na wsparciu procesu kształcenia studentów-sportowców w ramach Narodowej Reprezentacji Akademickiej i ma na celu umożliwienie realizowania równoległej kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Obejmuje ono dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dedykowanych studentom-sportowcom będącym w trakcie kariery sportowej.

03
Lip
Publiczne obrony prac doktorskich

W dniu 14.07.2020r. o godz. 9.00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Sadziak na temat: „Autorski program nauczania czynności ruchowych a poziom i jakość ich wykonania przez uczniów z autyzmem dziecięcym”
W dniu 13.07.2020r. o godz.16.00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Superson na temat: „Skład ciała a potencjał motoryczny zawodników judo w wybranych kategoriach wagowych”.
W dniu 13.07.2020 r. o godz. 13:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Dębińskiej na temat: „Interakcje uwarunkowań osobniczych i klinicznych osób chorych na stwardnienie rozsiane z jakością życia oraz aktywnością fizyczną i zawodową”.
W dniu 13.07.2020r. o godz. 13.00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Patrycji Proskury na temat: „Ocena efektów autorskiego programu ćwiczeń w dolegliwościach bólowych kręgosłupa u młodych kobiet pracujących w pozycji siedzącej”.
W dniu 13.07.2020r. o godz. 9.30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Borek  na temat: „Motywy podejmowania turystyki couchsurfingowej oraz identyfikacja profilu jej polskich uczestników”
W dniu 10.07.2020 r. o godz. 13:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Mencel na temat: „Wpływ czterotygodniowego treningu mentalnego wyobrażania celowego ruchu sięgania na czynność bioelektryczną kory mózgu”.

.

01
Lip
Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,
prof. Andrzej Rokita Przewodniczącym Kolegium Rektorów Wrocławia i Opola (KRUWiO)

30. czerwca br. Rektorzy Uczelni Wrocławia i Opola oraz Rektorzy-Elekci na kadencję 2020-2024 wzięli udział w kończącym kadencję 2016-2020 kolegium. Spotkanie odbyło się w murach naszej  Akademii.
Pierwszym i najważniejszym punktem spotkania był wybór nowych władz KRUWiO na kolejną kadencję. Jednogłośnie na Przewodniczącego został wybrany Rektor naszej Uczelni, Prof. Andrzej Rokita, który dziękując za okazane zaufanie podkreślił, że jest to ogromne wyróżnienie nie tylko dla niego, ale przede wszystkim dla całej społeczności Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Po raz pierwszy, w kilkunastoletniej historii KRUWiO, Rektor AWF Wrocław został Przewodniczącym tego gremium.

10
Cze
Wybrano Senat Akademii Wychowania Fizycznego na kadencję 2020-2024

Wybrano Senat Akademii Wychowania Fizycznego na kadencję 2020-2024

08
Cze
Zakres przedsięwzięć i czynności dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID- 19 wśród społeczności AWF we Wrocławiu - AKTUALIZACJA

Zakres przedsięwzięć i czynności dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID- 19 wśród społeczności Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Aktualizacji dokonano w dniu 5.06.2020r.  na podstawie wytycznych, rekomendacji oraz zaleceń rządowych i GIS.

07
Cze
Za nami XIII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży, zarazem pierwsze online

Za nami XIII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży, zarazem pierwsze online. Dnia 6. czerwca odbyły się e-Onkoigrzyska.
Uroczyste otwarcie odbyło się na platformie ZOOM i było zgodne z ceremoniałem olimpijskim. Tradycyjnie już w inauguracji towarzyszyła nam orkiestra komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na maszt została wciągnięta olimpijska flaga, zapalono olimpijski znicz, a w imieniu wszystkich zawodników ślubowanie złożyła Dominika Kluczka. Wszyscy uczestnicy XIII Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży (e-Onkoigrzysk) zostali przywitani również przez JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Prof. Andrzeja Rokitę oraz Kierownika Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu – Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej – Prof. Alicję Chybicką.

25
Maj
Informacja na temat przygotowań organizacyjnych do zakończenia semestru letniego 2019/2020 w warunkach stanu epidemii

Informacja na temat przygotowań organizacyjnych do zakończenia semestru letniego 2019/2020 w warunkach stanu epidemii

25
Maj
Wybory do Senatu na kadencję 2020-2024

Informujemy, że zbliżające się Wybory do Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ze względu na nadzwyczajną sytuacją spowodowaną zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS COV-2 (COVID-19) odbędą się najprawdopodobniej w formie zdalnej. W głosowaniu będą mogli wziąć udział tylko pracownicy posiadający służbowy adres e-mail.
Osoby nieposiadające służbowego adresu e-mail, proszone są o składanie wniosków o ich utworzenie. Ostateczny termin składania wniosków to 25.05.2020.