Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Maj
Dr hab. Piotr Oleśniewicz, prof. AWF powołany do Wrocławskiej Rady Turystyki!!!

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk powołał Wrocławską Radę Turystyki, której zadaniem będzie doradztwo i opiniowanie projektów, przedsięwzięć i inicjatyw mających na celu rozwój oraz integrację branży turystycznej w mieście. Wrocławska Rada Turystyki jest odpowiedzią na pandemię koronawirusa SARS-COV-2 i jej negatywnych następstw dla branży turystycznej (gastronomia, hotele, przewodnicy, touroperatorzy, organizatorzy atrakcji). Członkiem WRT został kierownik Zakładu Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Piotr Oleśniewicz. Gratulujemy i życzymy sukcesów w działaniach WRT.

Maj
Zwycięstwo studentów AWF we Wrocławiu w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym

Wielki sukces Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dzięki wspaniałym zawodnikom w Akademickich Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym. Podczas odbywających się w Bydgoszczy w dn. 9-11.05 br. Akademickich Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym Julia Piotrowska zdobyła dwa złote i srebrny medal, a Jakub Rosa srebro. W klasyfikacji generalnej nasza Uczelnia zajęła pierwsze miejsce.

Maj
AWF Wrocław i Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy podpisały porozumienie o współpracy

Miło nam poinformować Państwa, że 11 maja 2021 roku odbyło się zdalne spotkanie, związane z podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. W spotkaniu uczestniczyli Rektor AWF Wrocław prof. Andrzej Rokita, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą,  prof. Małgorzata Słowińska-Lisowska (Pani Profesor jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Sportu), Prorektor ds. Organizacyjnych i Współpracy z Otoczeniem dr Ireneusz Cichy oraz przedstawiciele Instytutu Sportu: dr Urszula Włodarczyk Dyrektor Instytutu Sportu (wieloletni nauczyciel akademicki naszej Akademii oraz trzykrotna olimpijka z Barcelony, Atlanty i Sydney – wielobój LA) oraz dr hab. Mariusz Ozimek Zastępca Dyrektora ds. Badań i Wdrożeń.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Kamila Świerzko

W dniu 12.05.2021r. o godz. 10.30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Kamila Świerzko na temat: Efekt Daty Urodzenia a wybrane zdolności motoryczne, percepcyjne i budowa somatyczna młodzieży z reprezentacji województwa dolnośląskiego w zespołowych grach sportowych

Życie Akademickie - kwiecień 2021

Gdzie ta wiosna…? Za oknem szaro, buro i ponuro, dodatkowo zimno i „kropli” deszcz. Po długich jesienno – zimowo - covidowych miesiącach jesteśmy spragnieni ciepła i zwykłej codziennej normalności. Mam nadzieję, że w chwili, gdy dotrze do Państwa niniejsze wydanie newslettera wreszcie będzie naprawdę wiosennie, słońce i świeża zieleń będą zapierać nam dech w piersiach.

Szczepienia dla studentów

Od 4 maja wszyscy studenci wrocławskich uczelni będą mogli rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. Rektorzy uczelni wrocławskich apelują: skorzystajcie z tej możliwości, bo upowszechnienie szczepień jest kluczowe dla powrotu do zajęć stacjonarnych.

Trwa nabór wniosków do programów FAST i Mozart

Już po raz 3. Wrocławskie Centrum Akademickie ogłasza nabór wniosków do miejskiego programu FAST (Fundusz Aktywności Studenckiej). Do 30 kwietnia studenckie koła naukowe, organizacje studenckie i nieformalne grupy studenckie mogą zgłaszać swoje projekty - najciekawsze z nich otrzymają dofinansowanie.

Rozpoczynamy nabór wniosków do X edycji Programu Mozart, wspierającego partnerstwa naukowo - biznesowe, czyli projekty, które powstają dzięki współpracy naukowców z wrocławskich uczelni z lokalnymi firmami.

Kwi
Zaproszenie na 8 Międzynarodową Konferencję Naukową "Jakość w sporcie" (on-line)

Szanowni Państwo,
zapraszamy na kolejną, 8 edycję Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Jakość w Sporcie", która odbędzie się on-line w dniach 22-23 kwietnia 2021 roku. Mimo iż jeszcze nie jest nam dane aby spotkać się w murach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, mamy nadzieję iż tak jak w 2020 roku konferencja przeprowadzana w trybie zdalnym nadal będzie cieszyła się Państwa zainteresowaniem. Oprócz połączenia teorii z praktyką i możliwością zapoznania się z najnowszymi wynikami badań...

Kwi
Finał polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2021

W dniu 10.04.2021 roku Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu gościła finalistów polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2021.