Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Wrz
X Ogólnopolska Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie

Zapraszamy Państwa na X Ogólnopolską Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie "Sport, Turystyka i Rehabilitacja w Kulturze i Społeczeństwie" organizowana przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Zakład Nauk Społecznych) która odbędze się w dniach 30.09.-2.10.2022 r. (Pawilon P-4).

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023

W dniu 26 września 2022 roku w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, z którego wywodzą się korzenie naszej Alma Mater odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu inaugurujące rok akademicki 2022/2023. Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Prof. Andrzej Rokita rozpoczął posiedzenie Senatu od informacji, iż Uczelnia uzyskała patronów i oficjalnie od 1 października jej nazwa będzie brzmiała: Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.
Najważniejszym wydarzeniem uroczystości było nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Prof. dr hab. Alojzemu Nowakowi.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Przewodniczący i Rada Kolegium Naukowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 05 października 2022 r. (środa) o godz. 10:00 w sali nr 156 (Pawilon P2) przy al. I.J. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Arkadiusza Homańczuka na temat: Ocena skuteczności wpływu autorskiego programu ćwiczeń równoważnych na stabilność postawy strzeleckiej żołnierzy.

Przewodniczący i Rada Kolegium Naukowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 10 października 2022 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w sali nr 107 przy ul. Witelona 25 we Wrocławiu odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Kmieć-Nowakowskiej na temat: Plastrowanie dynamiczne a zmiana wielkości rozejścia mięśnia prostego brzucha u kobiet po porodzie.

Wrz
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu otrzymała kategorię naukową A w dycyplinie nauki o kulturze Fizycznej

Szanowni Państwo,
z radością informuję, że Minister Edukacji i Nauki przyznał naszej Uczelni - Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu kategorię naukową A w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że ponad roczne starania, które zostały zainicjowane przez Rektora naszej Akademii - Pana prof. Andrzeja Rokitę, dotyczące nadania imienia naszej Uczelni, a co za tym idzie zmiany nazwy Szkoły, zostały zakończone sukcesem.
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda 13 lipca 2022 roku podpisał ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie nazwy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i od dnia 1 października 2022 roku nasza Uczelnia będzie nosiła nazwę:

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.

Wrz
Dolnośląski Festiwal Nauki 2022 - Liczy się NAUKA!

Szanowni Państwo,
Rusza Dolnośląski Festiwal Nauki. W dniach 16-21 września odbędzie się tegoroczna wrocławska 25. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest maksyma "Liczy się Nauka!”. Festiwal swoim zasięgiem obejmuje wrocławskie uczelnie wyższe, instytuty PAN oraz środowiska pozauczelniane.

Publiczne obrony rozpraw doktorskich

Przewodniczący i Rada Kolegium Naukowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 12 września 2022 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali nr 111 przy ul. Witelona 25 we Wrocławiu odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Natalii Danek na temat: Znaczenie rozgrzewki hiperkapnicznej w rozwoju wydolności beztlenowej.

W dniu 08.09.2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Pauliny Okrzymowskiej na temat: „Trening mięśni wdechowych w procesie szkolenia niepełnosprawnych pływaków”.

Sie
Zaproszenie na XI Sympozjum "Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych" (zmiana terminu)

Polska Akademia Nauk, Oddział we Wrocławiu oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zapraszają do udziału w XI Sympozjum "Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych" które odbędzie się 18-19 listopada we Wrocławiu (zmiana terminu).

Sie
Adam Kawczyński profesorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Prezydent RP Andrzej Duda w postanowieniem z dnia 8 sierpnia 2022 r. nadał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej dr hab. Adamowi Kawczyńskiemu. Gratulujemy!

Solidarni z Ukrainą - komunikaty

Bieżące informacje dla studentów z Ukrainy, ważne adresy i telefony