Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Facebook Instagram Youtube

Gru
Międzynarodowe Targi Kosmetyczne Beauty Fair

23-24 listopada po raz dziewiętnasty, pod honorowym patronatem Dziekan Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. dr hab. Anny Skrzek miały miejsce, jedne z największych w kraju, Międzynarodowe Targi Kosmetyczne Beauty Fair.

Gru
Dr hab. Krystyna Rożek-Piechura członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Od 1 styczna 2020 r. rozpocznie się nowa kadencja Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin wręczył powołania nowym członkom PKA. Wśród powołanych znalazła się dr hab. Krystyna Rożek-Piechura, Prodziekan ds. Nauczania Wydziału Fizjoterapiii Akademii Wychowania Fizyczneog we Wrocławiu.

Dr hab. Felicja Fink-Lwow otrzymała nominację profesorską

W dniu 28. listopada 2019 roku odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie uroczystość wręczenia aktów nadania tytułu profesora. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akt nominacji profesora nauk medycznyc i nauk o zdrowiu Pani prof. dr hab. Felicji Fink-Lwow, kierownik Zespołu Promocji Zdrowia w Katedrze Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wśród 50 nominowanych znalazło się czterech pracowników badawczo-dydaktycznych wrocławskich uczelni.
Serdecznie gratulujemy Pani Profesor!

Wyniki rekrutacji na uczelnie wyższe - informacja MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało statystki dotyczące tegorcznej rekrutacji na studia wyższe. Najchętniej wybieranym kierunkiem była informatyka, natrudniej było się dostać na orientalistykę. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu znalazła się w pierwszej 10-ce najchętniej wybieranych uczelni wyższych w Polsce.

Prezes PKOL - Andrzej Kraśnicki – gościem Senatu AWF Wrocław

Podczas ostatniego posiedzenia Senatu, w dniu 21.11.2019 roku, miało miejsce bardzo uroczyste wydarzenie. Swoją obecnością zaszczycił nas Doktor Honoris Causa naszej Akademii, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Pan Andrzej Kraśnicki. Tego dnia w obecności członków Senatu, Pan Prezes w towarzystwie członka prezydium PKOL i jednocześnie vice Prezydenta FISU (Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego), Pana Mariana Dymalskiego, wręczył JM Rektorowi dr. hab. Andrzejowi Rokicie prof. AWF, jedno z najwyższych odznaczeń PKOL -  Złoty   Medal „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego".

Otwarcie Pracowni pierwszej pomocy medycznej

19. listopada Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław w obecności władz rektorskich: Prorektora ds. Nauczania dr hab. Ryszarda Bartoszewicza, prof. AWF Wrocław, Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Małgorzaty Słowińskiej - Lisowskiej,  Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszki Pisuli – Lewandowskiej, przedstawicieli władz dziekańskich: Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Teresy Sławińskiej -Ochli , Prodziekana ds. Nauczania dr Ryszarda Błachy,Dziekan Wydziału Fizjoterapii prof. dr hab. Anny Skrzek, Prodziekan ds. Nauczania dr hab. Krystyny Rożek - Piechury, prof. AWF Wrocław, Kierownika Katedry Pływania dr hab. Marka Rejmana, prof. AWF, prof. dr hab. Krystyny Zatoń, pracowników Katedry Pływania oraz studentów dokonał uroczystego otwarcia Pracowni Pierwszej Pomocy Medycznej działającej przy Katedrze Pływania w AWF Wrocław.

Lis
Informacja dla studentów wszystkich kierunków studiów w sprawie Legii Akademickiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych nową edycją programu Legii Akademickiej w roku akademickim 2019/2020 na  spotkanie informacyjne, które odbędzie się 28 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Sali 111 przy ul. Witelona 25. Na spotkaniu zostaną  przedstawione założenia nowej edycji programu edukacyjnego „Legia Akademicka” realizowanego we współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z Ministerstwem Obrony Narodowej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Terenowych Organów Administracji Wojskowej oraz jednostek wojskowych zaangażowanych w prowadzenie części praktycznej programu.

Lis
Zaproszenie na warsztaty z dr Césarem Hidalgo-Garcíą z zakresu metody Kaltenborna

Zapraszamy na spotkanie z dr César Hidalgo-García, specjalistę metody Kaltenborna, Prezydenta KEOMT, profesora Uniwersytetu w Saragossie.
Spotkanie będzie świetna okazją do podpatrzenia jak pracuje, nawiązania relacji, która może poprowadzić do wspólnych działań naukowych lub Erasmusowych.
Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie o otwarte posiedzenie Senatu

Zapraszamy na otwarte posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizyczengo we Wrocławiu które odbędzie się 21.11.2019 r. o godz. 8.30 w sali 111 przy ul. Witelona 25. Posiedzenie będzie poświęcone pamięci prof. Iwony Wierzbickiej-Damskiej.

Uroczyste posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

W dniu 15 listopada 2019 roku, głównym punktem obchodów Święta Nauki Wrocławskiej było popołudniowe, otwarte posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, które odbyło się w Oratorium Marianum (główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego).
Tradycyjnie JM Rektor, Prorektorzy oraz Kanclerz naszej Akademii, a także przedstawiciele wszystkich wrocławskich uczelni, złożyli kwiaty pod pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich, a także pod tablicami upamiętniającymi Profesorów Krakowskich więzionych we Wrocławiu w 1939 r. (ul. Sądowa i ul. Kleczkowska).