Już ponad 20 tys. zgłoszeń do programu „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”!
Już ponad 20 tys. nauczycieli zgłosiło się do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”. Celem projektu, koordynowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Podczas szkoleń, najlepsi specjaliści z AWF z całego kraju, będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu, zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe. Rekrutacja nadal trwa. Zachęcamy do udziału!
„Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii” to program MEiN stworzony we współpracy ze wszystkimi Akademiami Wychowania Fizycznego w Polsce: Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie, Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie, Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu i Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po przerwie od zorganizowanych zajęć z aktywności ruchowej, spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-Cov-2.
Program składa się z II etapów:
- I – Aktywny powrót do szkoły,
- II – Sport Klub.
I Etap - Aktywny powrót do szkoły opiera się na szkoleniach skierowanych do nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Tematyka każdego ze szkoleń obejmuje zagadnienia dotyczące trzech obszarów (wykłady i dyskusja z obszaru zdrowie; wykłady i dyskusja z obszaru psychologia oraz czterogodzinne warsztaty metodyczne), które pomogą dzieciom w aktywnym powrocie do zajęć stacjonarnych i aktywności sportowej. Realizacja projektu rozpoczyna się w kwietniu i potrwa do grudnia 2021r. Nauczyciel, który ukończy szkolenia, otrzyma certyfikat i wraz ze swoją szkołą będzie mógł aplikować do II etapu programu (szkoła będzie mogła ubiegać się o środki na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów).
Szczegółowe informacje oraz wszelkie niezbędne zagadnienia znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz na stronie internetowej programu https://www.wfzawf.pl/ (link: Weź udział w szkoleniu)
Dodatkowe informacje i pytania można kierować bezpośrednio do Biura Projektu w AWF Wrocław: e-mail: wroclaw@wfzawf.pl, tel.: 609 550 393 (w godz. 10:00 - 15:00),
Szkolenia realizowane przez AWF Wrocław – ważne informacje!
Koordynatorem Projektu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest Rektor prof. dr hab. Andrzej Rokita.
Szkolenia dla nauczycieli z województw dolnośląskiego i opolskiego poprowadzi zespół ekspertów i wykładowców z AWF Wrocław.
Każdy zainteresowany nauczyciel może zapisać się na jedno, ośmiogodzinne szkolenie, z czego po dwie godziny poświęcone są aspektom zdrowotnym i psychologicznym, a na część metodyczną szkolenia przewidziane są 4 godziny.
W zakresie „Aspektów zdrowotnych” szkolenia prowadzone będą przez:
- dr Annę Broniecką,
- dr Katarzynę Barczyk-Pawelec,
- dr Katarzyna Bulińska,
- dr hab. Agnieszkę Chwałczyńską,
- dr Arlettę Hawrylak,
- dr hab. Joannę Kowalską, prof. AWF,
- prof. dr. hab. Krzysztofa Sobiecha,
- dr Dorotę Wójtowicz,
- dr Agnieszkę Zygmont.
W zakresie „Aspektów psychologicznych” szkolenia prowadzone będą przez:
- dr Katarzynę Bukowską,
- dr Mirosławę Marks,
- mgr Annę Mierzyńską
- dr Paulinę Morgę,
- prof. dr hab. Małgorzatę Sekułowicz.
Najliczniejszą grupę stanowią prowadzący zajęcia w zakresie „Warsztatów metodycznych”:
- dr Beata Blachura,
- dr Wiesław Błach,
- dr Katarzyna Bulińska,
- mgr Magdalena Chanas
- dr Ireneusz Cichy,
- dr Piotr Cych,
- dr Andrzej Dudkowski,
- dr Jacek Grobelny,
- mgr Magdalena Jonkisz-Gawrońska.
- dr Krzysztof Kałużny,
- dr Małgorzata Kałwa,
- dr Marta Koszczyc,
- dr Małgorzata Krzak,
- dr Rafał Kubacki,
- dr Regina Kumala,
- dr Weronika Machowska-Krupa,
- dr Anna Malska-Śmiałowska,
- dr Jarosław Maśliński,
- dr Tadeusz Niebudek,
- dr Paweł Piepiora,
- dr Paweł Posłuszny,
- dr Marek Popowczak,
- dr hab. Alicja Rutkowska–Kucharska prof. AWF,
- dr Urszula Szczepanik,
- dr Marcin Ściślak,
- dr hab. Małgorzata Sobera prof. AWF,
- dr Sara Wawrzyniak,
- dr Agnieszka Wójcik-Grzyb,
- dr Piotr Zarzycki.
Tematykę szkoleń metodycznych znajdą Państwo na stronie projektu w zakładce „Tematyka szkoleń” -
Zapisy na szkolenia potrwają do końca roku szkolnego 2020/2021.
Od strony organizacyjnej projekt zabezpiecza Biuro Projektu w składzie: dr Wojciech Starościak (Kierownik Biura), dr Katarzyna Gruszka, dr Małgorzata Kałwa.
Szczegółowy terminarz szkoleń podamy wkrótce.
Kontakt z Biurem Projektu we Wrocławiu uzyskają Państwo na stronie projektu https://www.wfzawf.pl/ i pod numerem telefonu: 609 550 393 (w godz. 10:00 - 15:00)
Zapraszamy do udziału w szkoleniach.
Ważne informacje dla rejestrujących się:
- Podczas rejestracji na stronie https://www.wfzawf.pl/ nauczyciel zostanie poproszony o wpisanie w formularzu specjalnego kodu, który przekaże mu dyrektor szkoły.
- Wypełniony formularz zgłoszeniowy zostanie przesłany do konkretnego ośrodka szkoleniowego – właściwej Akademii Wychowania Fizycznego.
- Po otrzymaniu informacji o możliwości rozpoczęcia szkoleń każdy z ośrodków szkoleniowych przekaże nauczycielom informację dotyczącą konkretnego terminu i formy szkolenia.
Wolontariat
W związku z realizacją projektu MEiN przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i organizacją szkoleń dla nauczycieli z Dolnego Śląska i Opolszczyzny w ramach programu WF z AWF nasza Uczelnia poszukuje wolontariuszy do pomocy w obsłudze projektu.
Projekt realizowany jest w okresie wakacyjnym oraz we wrześniu i październiku. Prosimy o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy są dostępni w następujących terminach:
- 17.06 – 16.07.2021 r.
- 23.08 – 24.08.2021 r.
- 6.09 – 15.10.2021 r.
Do obowiązków wolontariusza należeć będzie:
- obsługa biura projektu: wydawanie identyfikatorów, rejestrowanie uczestników, zbieranie dokumentacji, udzielanie szczegółowych informacji organizacyjnych i związanych z programem oraz terminarzem szkoleń, pilnowanie przestrzegania regulaminu szkolenia przez nauczycieli.
- pomoc w zajęciach warsztatowych (w tym asystowanie przy realizacji zajęć muzyczno-rytmicznych)
- zabezpieczenie działań organizacyjnych i logistycznych związanych z realizacją zajęć na wyznaczonych obiektach.
Za powyższą pracę wolontariusz otrzyma wynagrodzenie w wysokości: 100 zł brutto wynikającej z iloczynu stawki za 1 godz. 20 zł i liczby 5 godzin. Wolontariuszom zapewniamy obiad.
Od wolontariuszy oczekujemy:
- zaangażowania, miłej aparycji i pozytywnego nastawienia,
- podstawowych umiejętności obsługi komputera i urządzeń biurowych
- dobrego stanu zdrowia
- mile widziane jest podstawowe przygotowanie muzyczne
Preferujemy studentów AWF Wrocław i zachęcamy do zgłaszania się w ramach doskonalenia kwalifikacji zawodowych oraz zaliczania praktyk studenckich.
W przypadku wielu zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo wyboru wolontariuszy i wewnętrzną rekrutację zgodną z wyżej wymienionymi kryteriami.
Chętnych prosimy o kontakt z dr Małgorzatą Kałwą poprzez maila na adres: malgorzata.kalwa@awf.wroc.pl lub adres biura projektu: wfzawf@awf.wroc.pl