Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Facebook Youtube

Sie
Nie żyje Barbara Drewniak

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy,
że w dniu 22 sierpnia 2019 r. odeszła

mgr inż. Barbara Drewniak,

Kwestor Uczelni.

W jej osobie tracimy wieloletniego i cenionego pracownika.

Wyrazy współczucia Rodzinie
składają

Rektor, Senat i cała społeczność akademicka
Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą świętą 24.08.2019 r. o godz. 15.30 w kościele pod wezwaniem Piotra i Pawła w Dobromierzu.

Sie
Sportowe sukcesy - nasi sportowcy nie odpoczywają, tylko wygrywają!!!

Pierwsza dekada sierpnia dla sportowców związanych z naszą Akademią była bardzo pracowita, ale uwieńczona wspaniałymi sukcesami.
W zakończonych wczoraj, bardzo udanych, Drużynowych Mistrzostwach Europy reprezentacja Polski zdobyła historyczne pierwsze miejsce wyprzedzając drużyny Niemiec i Francji, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W składzie złotej drużyny nie zabrakło naszych wspaniałych studentów i doktoranta.

Lip
Natalia Kaczmarek podwójną złotą medalistką MME

Natalia Kaczmarek, studentka Wydziału Fizjoterapii i zawodniczka KS AZS-AWF Wrocław, została Młodzieżową Mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie 4x400m. Podczas rozgrywanych w dniach 11-14.07.2019r. MME w szwedzkim Gavle, nasza studentka kierunku fizjoterapia, we wspaniałym stylu, po walce na ostatniej prostej, zdobyła złoty medal jednocześnie ustanawiając swój rekord życiowy 52,34 s.

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola w naszej Akademii

26 czerwca br. Rektorzy Uczelni Wrocławia i Opola byli gośćmi Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, w ramach comiesięcznego spotkania Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Poza Rektorami i Prorektorami wrocławskich uczelni, gośćmi Rektora naszej Uczelni, dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF, była przedstawicielka Wojewody Dolnośląskiego Pani Małgorzata Hasiewicz, dyrektor Wydziału Nadzoru i Kontroli w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz przedstawiciel Urzędu Miasta, Pan dr Jacek Ossowski, Sekretarz Rady ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Wrocławia. Podczas spotkania obecni byli także członkowie Rady Uczelni AWF Wrocław, których przedstawił, przybyłym na spotkanie, Rektor Rokita.

Cze
„Wieczór Naukowca” – podczas posiedzenia Senatu Rektor wręczył listy gratulacyjne

Podczas czerwcowego posiedzenia Senatu, Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF, wręczył listy gratulacyjne, wyróżnionym w ramach „Wieczoru Naukowca”, studentom, doktorantom oraz ich opiekunom naukowych. Pan Rektor podkreślił, że konferencja z roku na rok, dzięki swojej renomie, przyciąga do naszej Akademii coraz większą grupę młodych naukowców z całej Polski. Prof. Rokita zwrócił uwagę, jak dużą rolę w tym wydarzeniu odgrywa komitet organizacyjny, którym bardzo dobrze kieruje, nieobecna podczas czwartkowego spotkania, ale obecna duchem, Pani dr Katarzyna Bulińska. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy Studenckiemu Towarzystwu Naukowemu AWF Wrocław za profesjonalną organizację „Wieczoru Naukowca”.

Dofinansowanie projektów z NCBiR

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację dwóch projektów, w których Instytucją Pośredniczącą jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Podpisano dwie umowy na łączną wartość otrzymanego dofinansowania ponad 13 mln. zł. Pierwsza umowa podpisana dnia 05.06.2019 r. dotyczy realizacji projektu Zintegrowany program rozwoju AWF Wrocław (Wartość projektu: 8 230 372,14zł).

I Ogółnopolska Olimpiada Kosmetologów

31 maja 2019 r w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. Prof. Kazimiery Milanowskiej odbyła się 1 Ogólnopolska Olimpiada Kosmetologów. Do komitetu naukowego oraz składu jurorskiego Mistrzostw została powołana mgr Katarzyna Fitrzyk z Katedry Kosmetologii AWF we Wrocławiu.
Bardzo miło nam poinformować, iż zaszczytne 3 miejsce I Ogólnopolskiej Olimpiady Kosmetologów przypadło naszej studentce pani Marcie Dubieleckiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!