Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Instagram Youtube

Sportowe sukcesy - nasi sportowcy nie odpoczywają, tylko wygrywają!!!

12.08

Pierwsza dekada sierpnia dla sportowców związanych z naszą Akademią była bardzo pracowita, ale uwieńczona wspaniałymi sukcesami.

W zakończonych wczoraj, bardzo udanych, Drużynowych Mistrzostwach Europy reprezentacja Polski zdobyła historyczne pierwsze miejsce wyprzedzając drużyny Niemiec i Francji, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W składzie złotej drużyny nie zabrakło naszych wspaniałych studentów i doktoranta.

• W biegu na 1500 metrów po zwycięstwo sięgnęła Sofia Ennaoui, która w swoim stylu wygrała po długim finiszu.
  • Trzecie miejsce zajęła Joanna Linkiewicz, która podczas biegu na 400 metrów przez płotki, na ostatnich 100 metrach, w imponujący sposób przesunęła się z 6 na 3 miejsce.
  • Czwarte miejsce na 400 metrów i trzecie w sztafecie 4x400 metrów zajął nasz doktorant Rafał Omelko. W sztafecie 4x400 m biegł również nasz absolwent Łukasz Krawczuk.
  • Żeńska sztafeta 4x400 metrów, w której szerokim składzie była także nasza Natalia Kaczmarek (Młodzieżowa Mistrzyni Europy z lipca) bezkonkurencyjnie wygrała uzyskując najlepszy czas od 14 lat.

Serdeczne gratulacje dla całej Reprezentacji Polski, ale szczególnie dziękujemy naszym „Awuefiakom”, dzięki którym ten wakacyjno-urlopowy weekend był bardzo emocjonujący. Dziękujemy i już czekamy na Mistrzostwa Świata!!!

Na niedawno zakończonych Akademickich Mistrzostwach Europy w sportach walki bardzo dobrze wypadli nasi studenci. Reprezentanci naszej uczelni zdobyli aż 3 medale zajmując ostatecznie 19 miejsce w klasyfikacji medalowej uczelni z całej Europy.

Zawody odbywały się w 4 dyscyplinach: judo, taekwondo, karate, kickboxing. W wydarzeniu wzięło udział 1300 sportowców z aż 404 uczelni!

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Nasi medaliści:

• Damian Szwarnowiecki - złoty medal